Садовий хоче створити у Радехівському районі “другі Грибовичі”

Новини 14 Липня, 2020 1 058

Сміттєва криза у Львові триває

Сміттєва криза у Львові набирає нових обертів. Усі наміри міської влади збудувати сміттєпереробний завод зазнають краху. Нещодавно, 8 липня, за позовом мешканців мікрорайонів Знесіння та Кривчиці, які активно протестують проти зведення сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій,13, Восьмий апеляційний адміністративний суд направив справу для продовження розгляду до суду першої інстанції, фактично заборонивши своїм рішенням будівництво.

Про це пише Четверта студія з посиланням на “Гостру правду“.

Сміттєпереробний завод на Пластовій, після трагедії на Грибовицькому полігоні і фіаско з земельною ділянкою ТЕЦ-2, був останнім реалістичним варіантом вирішення проблеми з ТПВ для чинного мера Львова, який вже третю каденцію не може виконати своєї передвиборної обіцянки. Будівництво на вул.Пластовій міська рада погодила у листопаді 2019 року, проте, вже у січні, суд першої інстанції призупинив дозвіл виконкому на будівництво сміттєпереробного заводу, в квітні суд другої інстанції дозволив будівництво, а апеляція повернула справу в нове коло судової тяганини.

Оптимізм міської влади щодо будівництва на Пластовій похитнувся, адже станом на сьогодні місто перебуває в активному пошуку ділянки або готового полігону ТПВ для оперативного управління з метою розширення і негайного вирішення сміттєвої проблеми, яка загострюється щоденно і в будь-який момент може стати критичною з переповненими сміттєвими майданчиками і антисанітарією. Керівники районів отримали листи за підписом заступника міського голови з питань безпеки міста Сергія Бабака з пропозицією дати дозвіл створити на їх території «другі Грибовичі».

Наразі невідомо як Львівський міський голова Андрій Садовий має намір вирішити проблему, адже за кошти які були витрачені містом на ефемерне будівництво можна було б збудувати кілька таких підприємств різних ступенів очистки і утилізації відходів.

Нещодавно всі львів’яни були свідками ентузіазму керівника Комунального підприємства «Зелений Львів» Вадима Ноздрі, який активно виходив на прес-конференції і роздавав інтерв’ю про майбутній завод ТПВ європейського рівня. Саме під нього у серпні 2017 року КП «Крокус послуги» перейменували на КП «Зелений Львів», збільшили статутний фонд з 0 грн. до 50 млн.грн. і змінили вид діяльності на відновлення відсортованих відходів. Для більшої ефективності роботи ЛКП отримало приміщення на вулиці Шевченка, 327 г з сміттєпресувальною лінією (відео), яку міська рада викупила для ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» через договір фінансового лізингу від 17 квітня 2017 року за 27 млн. 950 446 грн., а згодом передала ЛКП «Зелений Львів» аби Вадим Ноздря щорічно закуповував послуги охорони у КП «Муніципальна варта» за близько 200 тис. на рік. Також «Зелений Львів» окрім 5,5 га землі біля «Збиранки» для обслуговування закритого Грибовицького полігону отримав три ділянки на межі Львова с.Сороки Львівські і с.Муроване площею понад 70 га для будівництва комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів.

Вся піар-компанія щодо будівництва ЛКП «Зелений Львів» сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій обійшлася бюджету міста в сотні мільйонів втрачених гривень, адже через протести людей будівництво стоїть під великим питанням. Впродовж 2019 року проведено низку торгів і укладено угоди на виконання робіт вартістю понад 72,5 млн. грн. Найкоштовніші закупівлі з них:

  • Середній поточний ремонт частини об’єкту площадка для зневоднення мулу по вул. Пластова, 13 вартістю 29 963 990,00 грн.
  • Підготовчі роботи по об’єкту «Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13» за 41 239 490,00 грн.
  • Виконання експертизи проектно-кошторисної документації за об’єктом «Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13» (стадія «П») вартістю 892 055,77 грн.
  • Роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації (робочий проект) «Будівництво електромереж для приєднання електроустановок будівельного майданчика Львівського комунального підприємства «Зелене місто» за адресою вул. Пластова, 13, м. Львів» укладено договір на 119 993,11 грн.
  • Здійснення авторського нагляду за проектом «Будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13» за 56 700 грн.
  • Здійснення технічного нагляду вартістю за 199 867,50 грн..

Після проведення всіх закупівель і підписання угод, Вадим Ноздря покинув КП «Зелене місто»: з 10 січня 2020 року підприємством керує Святослав Євтушенко. Однак, схоже новий «будівничий» сміттєпереробного заводу у Львові не дуже орієнтується в управлінні підприємством, адже попри поповнення статутного капіталу ЛКП до 232 212 663 грн., з лютого за підприємством тягнеться податковий борг до державного бюджету у розмірі 525 457,00 грн.

До безповоротних втрат міського бюджету потрібно дорахувати ще 5 млн.грн. витрачені у 2017 році на розробку  проектної документації і техніко-економічного обґрунтування для будівництва сміттєпереробного комплексу на ТЕЦ-2 на землях які не належать місту. Щодо цих угод, укладених «Львівтеплоенерго» без проведення закупівель в системі Prozorro Залізничний відділ поліції відкрив кримінальну справу.

Очевидно, при таких втратах бюджету за недолуге управління, підраховувати щорічні видатки на вивезення і захоронення ТПВ марно, адже незважаючи на те, що з 1 липня 2019 року у Львівській міській раді переглянули тарифи на послуги з вивезення ТПВ для населення, видатки перевізників за відсутності власного полігону сягають захмарних сум щорічно.

Львівська господарка часів Андрія Садового є суцільною політикою, коли обіцянки і розмови закінчуються новими кредитними зобов’язаннями і втратами для бюджету, при відсутності результату. Три каденції міського голови проблеми тільки накопичуються, і не позаздриш людині, яка перейме управління Львовом – відкритим для світу, але з зруйнованою і занедбаною господаркою.

Коментарі

Позначки: , , , , ,