Про стандарти журналістики — друге заняття для дітей-переселенців від Дитячої академії Суспільного Мовлення

Новини 02 Серпня, 2022 155

Про стандарти журналістики — друге заняття для дітей-переселенців від Дитячої академії Суспільного Мовлення

29 липня у Львові відбулося друге заняття проєкту «Медіадетективи: як створюються новини» для підлітків, які були змушені покинути свою домівку через війну. 

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Журналіст, телеведучий міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив», тренер DW Akademie Олександр Єльцов розповів учасникам про стандарти журналістики: які вони існують та чому їх варто дотримуватися навіть у соцмережах, чим новини відрізняються від авторських програм та блогів і що робити, якщо у матеріалі припустилися помилки. Діти виконували практичні завдання, аби ліпше засвоїти тему.

«Сучасні діти та підлітки отримують багато інформації з YouTube та TikTok. Тож ми розібрали стандарти журналістики на прикладі їхніх інтернет-кумирів. Слухачі та слухачки, познайомившись з основними видами журналістських стандартів, самостійно визначали, яких з них дотримувалися герої їхніх улюблених відео, і чим блоги відрізняються від новин, — каже Олександр Єльцов. — Також діти зауважили, що стежать лише за українськими блогерами, адже розуміють, що інтернет-знаменитості часто висловлюють власні думки й можуть поширювати неперевірену інформацію».

Організувала навчання Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) у співпраці із Львівською обласною бібліотекою для дітей. Якщо ви тимчасово були змушені покинути домівку через війну й отримали статус ВПО, ваша дитина бажає навчитися основ медіаграмотності, вміти відрізняти факт від маніпуляції у соцмережах та хоче дізнатися, як творяться новини на Суспільному — реєструйтеся за номером +380676543919. Заняття безкоштовні та відбуваються офлайн.

«Наш навчальний курс — це можливість для вашої дитини стати більш обізнаною у медіасфері, ретельніше добирати ресурси, якими вона користується для навчання та розваг. Водночас це може стати першим кроком-знайомством з журналістикою, а якщо сподобається — то і майбутньою професією», — Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного Мовлення.

Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) працює для дітей та підлітків, які цікавляться темою медіа. Головна мета проєкту — формувати високий рівень медіаграмотності в молоді. Дитяча академія допоможе реалізувати таланти, навчить критично оцінювати й аналізувати інформацію, яку дитина отримує зі ЗМІ, й покаже, як створювати якісний медіаконтент.

Проєкт створений за підтримки Суспільне Мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру Суспільного Мовника.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Коментарі

Позначки: