Попри протести сенат Польщі прийняв два скандальні закони про судочинство

Новини 16 Грудня, 2017 48

Ілюстративне фото

Обидва закони має ще підписати президент Польщі Анджей Дуда

Верхня палата польського парламенту, попри протести опозиції і простих поляків під парламентом, без змін прийняла два скандальні закони про зміни в судовій системі країни — про Верховний суд і Національну раду судочинства (KRS), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За закон про Національну раду судочинства проголосували 60 сенаторів, 26 — проти, один утримався. Натомість, за закон про Верховний суд проголосували 58 сенаторів, 26 були проти, а троє сенаторів утрималися.

Закони про KRS і Верховний суд були прийняті без поправок, які пропонувала опозиція.

Представники опозиційної партії “Громадянська платформа” (РО) під час обговорення наголошували, що обидва ці закони суперечать Конституції країни і мають на меті підпорядкувати судову гілку влади чинній партії влади — “Право і Справедливість” (PiS).

Голосування за закони відбувалося під крики “Ганьба!” від протестувальників під парламентом.

Маршалок Сенату Станіслав Карчевський у коментарі місцевим ЗМІ зазначив, що протестують проти цих законів лише 20% суспільства, а 80% їх підтримують. На його думку, ці протести мають “політичний характер” і скликані опозицією.

Сенатор РО Богдан Кліх зазначив, що прийняті закони не сильно відрізняються від тих, на які Дуда наклав вето у липні. Відтак, за його словами, “знищуються вільні суди” за планом Ярослава Качинського.

Після голосування до протестувальників уночі вийшли декілька сенаторів опозиції, які заявили, що вони не здадуться й далі боротимуться проти узурпації влади партією PiS.

“Ми не погодимося на те, що робить PiS, на порушення верховенства права, знищення KRS, Верховного суду, на знищення у Польщі демократії”, – заявив віце-маршалок, колишній відомий діяч “Солідарності” в Польщі Богдан Борусевич. Депутати опозиції закликали президента Дуду накласти вето на закон.

Сейм Польщі прийняв ці два закони тиждень тому.

Що ж до того, чи підпише їх Дуда, то міністри канцелярії президента РП наголошували, що президента влаштовують закони у нинішній формі, і він не накладатимемо на них вето.

Єврокомісія вважає зміни в системі судочинства у Польщі такими, що не відповідають європейським стандартам. Брюссель готується наступного тижня задіяти проти Варшави 7-му статтю договору ЄС, що передбачає накладення на країну санкцій. Польські провладні політики вважають дії Єврокомісії безпідставним втручанням у внутрішні справи суверенної країни, яка здійснює у себе демократичні перетворення.

Коментарі

Позначки: , , ,