На Арені-Львів триває XVIII Міжнародний економічний форум «Львівщина – хаб можливостей». У центрі першого пленарного засідання – нова промислова політика України.
«Львівщина є прикладом того, як має розвиватися бізнес та певна динаміка. Те, що в нас у 2015 році ВВП був мінус 9 % і зараз плюс 3,8 % свідчить про те, що Україна «приречена» на успіх. Сподіваємося, що листопад стане переломним у публічно-приватному партнерстві. Сьогодні ми намагаємось створювати прозорі умови, які існують в Європі, ми взяли міжнародний досвід», – зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.
На важливості державно-приватного партнерства наголосив і голова наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер.
«Наша модель добре працює завдяки лідерству, але також важливі люди. Саме завдяки цьому багато європейських компаній розвивають свій бізнес тут у Львові. Важливим є державно-приватне партнерство. Ми намагаємось покращити якість наших послуг, краще забезпечувати потреби українських підприємcтв, але без додаткової капіталізції ми це можемо робити лише з прибутків. Сильні регіони, такі як Львівська область, мають робити свій внесок для створення капіталу для покращення послуг. Це потребує більшої ринкової орієнтованості. Українська залізниця має це робити у співпраці з іншим бізнесом. Ми намагаємось стати частиною бізнес-спільноти і працювати на умовах бізнес-партнерства», – розповів Шевкі Аджунер.
«За останні роки динамічно збільшується обсяг залучених інвестицій. Ми маємо приріст по сільському господарству, промисловості і, що найважливіше – приріст експорту товарів. І важливо, що в структурі експорту збільшується додана вартість. Це і меблева галузь, деревообробка. Галузь АПК має також левову частку в експорті Львівщини. Ми у 2016 році створили Службу інвестора – ще один із інструментів допомоги експортерам. На супроводі сьогодні є приблизно 700 проектів, з них близько сотня у Львівській ОДА та 600 у районах. Служба інвестора дала позитивні результати і ми створили Службу експортера. Це торгівельні місії, промоція, пошук контрагентів, школа експортера, супровід експортерів. Цього року вже було 9 торгових місії, планується ще 2», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Також перший заступник голови Львівської ОДА розповів про розвиток та створення промислових кластерів, веб-портал індустріального хабу, розвиток професійно-технічної освіти, інфраструктурний розвиток.
Коментарі
Позначки: Замлинський, Львівська ОДА, Міжнародний економічний форум