Новини

НАБУ порушило справу проти ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну у нібито вчиненні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 мільйонів гривень.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на “Прямий”, про це йдеться на сайті НАБУ.

“Черговий сюрприз і знову миле співпадіння. Минулої п’ятниці мене було запрошено до НАБУ дати додаткові покази у кримінальному провадженні щодо зниженням Урядом України портових тарифів і зборів на 20% у 2018 році. Нагадаю, що зниження тарифу здійснювалося для збільшення товаро/вантажопотоку. Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-19 рр ріст більше, аніж на 20%, і росте досі, незважаючи на кризу!
Оскільки, у цей час у мене вдома відбувався обшук ДБР, допит у НАБУ перенесли на цю п’ятницю.

Незважаючи на те, що мене було запрошено на допит у якості свідка, детектив НАБУ намагається вручити мені підозру, що зменшення портових тарифів і зборів призвело до скорочення доходів державного бюджету і я (хоча це було колегіальне рішення Кабміну) завдав збитків державі.

Це, безумовно, прецендент і тепер будь-який уряд, який полегшує тиск на бізнес, займається дерегуляцією, скорочує ЄСВ, зменшує інші податки – може бути звинуваченим у шкідництві.

Шкода, що НАБУ на очах перетворюється на ДБР-2. До речі, першим було провадження по Раянейр. Там я теж “завдав” збитків”, – написав Омелян на своїй сторінці у Facebook.

Дії експосадовця кваліфіковано за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

Так, слідство вважає, що колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення майже усіх портових зборів на 20%. Водночас один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

У підсумку, рішення експосадовця призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 мільйонів гривень.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

На Львівщині судитимуть держреєстраторку

Незаконна реєстрація права власності на земельну ділянку зі шкодою понад 25 млн грн

7 години тому

На Львівщині судитимуть військового

Незаконно оформив «бойові» для військовослужбовців з Львівщини на 5 млн грн – викрито колишнього заступника…

10 години тому

На Львівщині засудили посадовця ДСНС

5 років за ґратами – прокурори в апеляції відстояли справедливий вирок посадовцю ГУ ДСНС у…

11 години тому

На Львівщині судитимуть 37-річного чоловіка

Систематичне домашнє насильство над матір’ю – судитимуть мешканця Пустомитівського району

11 години тому