для допомоги мешканцям з COVID-сертифікатами
У центрах масової вакцинації Львівщини запрацювали перші пункти Команди підтримки Дії.
Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік поінформував, що по всій Україні створюють пункти Команди підтримки Дії, у яких навчатимуть користуванню цифровими документами: як встановити застосунок та авторизуватися в ньому, як згенерувати COVID-сертифікат через мобільний застосунок та портал Дія. Якщо до цього потрібно було чекати декілька днів після вакцинації, щоб сертифікат можна було «замовити» в застосунку, то зараз це відбувається майже миттєво – одразу після щеплення. Зокрема, є декілька видів сертифікатів: внутрішній (зелений, що свідчить про повний курс вакцинації та жовтий – щеплення лише однією дозою), міжнародний та віднедавна додали сертифікат про одужання.
«Зараз у нас спрощена система надання ковід-сертифікатів, які можна отримати без наявності Дія.Підпису та не потрібно більше проходити ідентифікацію обличчям, що спричиняло декому труднощі», – зазначив Мстислав Банік.
Він додав, що отримати допомогу у пунктах Команди підтримки Дії зможуть не лише ті, хто щойно провакцинувалися, але й ті, хто був провакцинованим раніше, але з певних причин не звертався за підтримкою. Також є можливість створення у мобільному застосунку міжнародних ковід-сертифікатів власниками паспортів старого зразка (так званими паспортами-книжечками).
Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін, Центр Довженка – один із двох найбільших центрів вакцинації у Львові, де також буде точка офлайн підтримки. Ще одна ключова точка є у МолоДвіж Центрі за адресою вул. Чайковського 31. Завдячуючи скоординованій роботі працівників цього центру вакцинації, сертифікати надаються одразу після проведення вакцинації, адже лікарі тут же вносять дані у медично-інформаційну систему.
«Такі центри покликані допомогти людям, які не до кінця розуміють процес генерування сертифікатів в Дії. Ця команда підтримки в Центрі Довженка зможе допомогти всім мешканцям Львова, які тут вакцинуються, а також тим, які вже раніше вакцинувалися і хочуть мати сертифікат завжди з собою в смартфоні, однак самі не можуть чи бояться це зробити», – зазначив Олександр Кулепін.
В центрах підтримки будуть працювати студенти-волонтери, які пройшли онлайн-навчання з Міністерством цифрової трансформації. У разі виникнення нестандартних питань, волонтери мають прямий зв’язок з технічною підтримкою Дії, що дозволяє надати кваліфіковану допомогу всім охочим.
«Ми сподіваємося, що цей пункт допомоги надихне інші громади долучитися до ініціативи створення йому подібних. Зараз ці точки підтримки працюють завдяки волонтерам, яких навчають спільно Львівська ОДА та Міністерство цифрової трансформації. Також окрему подяку хочу висловити Центру Довженка за їхню взаємодію у відкритті цього пункту допомоги»,- повідомив Олександр Кулепін.
Керівник Центру Довженка Марта Іванишин зазначила, що уже як пів року тут можна здійснити щеплення. Щодня з 10 по 8 вечора тут працює пункт вакцинації. Навіть опісля повернення Центру Довженка до повноцінної роботи як культурної установи цей пункт здійснюватиме свою роботу.
«Ми раді, що ми одні з перших, де відкрилася офлайн точка допомоги, яка суттєво спростить процес отримання ковід-сертифікатів», – додала Марта Іванишин.
Графік роботи центрів підтримки Дії наступний:
Команда підтримки Дії може:
Окрім цього мешканці громад можуть також звернутися в центри надання адміністративних послуг, які готові надати консультативну допомогу по отриманню COVID-сертифікатів в Дія.
Перелік ЦНАПів, які надають цю послугу:
Коментарі
Позначки: Дія