Сьогодні, 26 червня, відбулась Всеукраїнська проща до Страдчу. Проща присвячена пам’яті страдецьких блаженних, а також Дню Мирянина та 1030-річчю хрещення Київської Русі-України. До заходу долучились десятки тисяч вірян. Серед них і голова Львівської ОДА Олег Синютка, пише прес-служба ЛОДА.
Розпочалась проща у с. Ямельня на місці мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми, звідки прочани пішою ходою вирушили до площі біля Страдецької гори.
Також відбулась Архиєрейська Свята Літургія, присяга тверезості, молитва на освячення всякої речі та молитва до блаженних.
Богослужіння очолив Блаженніший Святослав.
«Ми сьогодні бачимо Ісуса Христа, присутнього між нами. Зараз, у тій хвилині, у тій Божественній Літургії. Єдине, що може дати людині свободу, звільнити її від усього того, що поневолює – це її Господь і Спаситель. Хто не приймає Божого Духа, стає слабким. Адже справжня сила – в Божому Дусі, в Божій Правді», – наголосив Блаженніший Святослав.
Довідково:
Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ. Віддавна славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою, яку Папа Пій ХІ наділив Єрусалимськими відпустами. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Богородиці, поблизу якого і поховано мученика за віру, священика Миколу Конрада.
Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог – вважається духовним опікуном студентської молоді, а дяк Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, – є опікуном мирян.
Хресну дорогу на Страдецькій горі запроваджено 1936-о року. У радянські часи її було знищено, а відновлено вже у 1990-ті роки. Нині громада поставила нові скульптурні зображення станцій хресної дороги. Вважається, що тут відпускаються гріхи роду.
2017 рік в УГКЦ присвячений пам’яті Патріарха Йосифа (Сліпого) з нагоди 125-ліття з дня його народження. Постать Патріарха Йосифа, наступника Праведного Митрополита Андрея, Глави підпільної Церкви, стає особливо актуальною у теперішні неспокійні часи як взірець жертовного і мужнього служіння. Сподвижник Христової Церкви, невтомний борець за її свободу, він пережив довгі роки поневірянь та заслання, а по звільненні до останнього дня дбав про звільнення української Церкви та її благо. Моління прощі у особливий спосіб спогадуватиме пам’ять Патріарха.
Коментарі
Позначки: Львівська область, проща, Синютка