На Львівщині відбудеться футбольний турнір пам’яті професора медицини Ігоря Герича

Новини 04 Червня, 2019 168

Ігор Герич/Фото: "Збруч"

 У суботу, 15 червня, на зеленому полі стадіону «Карпати» в місті Турка Львівської області відбудеться Меморіальний футбольний турнір, присвячений пам’яті відомого лікаря, громадського діяча, науковця та вчителя, професора хірургії Ігоря Герича.

Про це повідомляє «Бойківська правда».

Для вшанування пам’яті добре знаного далеко за межами регіону свого земляка, організатори заходу запросили на турнір чотири команди – колективи Української футбольної асоціації медиків (УФАМ) зі Львова, Івано-Франківська і Чернівців та ФК «Карпати» з міста Турки, який виступає у першості Львівської області серед аматорів.

Дата проведення турніру, 15 червня, не випадкова – саме в цей день виповниться рівно п’ять років з дня смерті Ігоря Герича.

Додамо, що футбольні баталії Меморіалу Ігоря Герича розпочнуться о 10:00.

Вхід на трибуни Міського стадіону у Турці для усіх категорій вболівальників – вільний.

Довідка

Ігор Дионізович Герич (15 жовтня 1961 – 15 червня 2014) – український лікар, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 1 ЛНМУ імені Данила Галицького, голова Львівського осередку Асоціації хірургів України, громадський діяч.

Народився 15 жовтня 1961 року у м. Турка в родині відомих бойківських лікарів – Віри і Дионізія Герич. У 1984 р. з відзнакою закінчив Львівський державний медичний інститут (нині – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) за спеціальністю лікувальна справа. У 1985 р. після отримання кваліфікації хірурга працював лікарем-хірургом Турківської центральної районної лікарні.

У 1985–1987 рр. – проходив строкову військову службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Демократичній Республіці Афганістан. Брав участь у бойових діях, тричі був пораненим, нагороджений бойовими (Орден Червоної Зірки, Медаль «За відвагу») та почесними (Грамота Президії Верховної Ради СРСР, численні ювілейні медалі) урядовими нагородами СРСР, почесними відзнаками уряду Демократичної Республіки Афганістан. Після демобілізації короткочасно працював лікарем-хірургом II хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, допоки в серпні 1987 р. не поступив в аспірантуру при кафедрі загальної хірургії Львівського державного медичного інституту, яку закінчив в 1991 р. захистом кандидатської дисертації «Методи регіонарного впливу в лікуванні гострого ускладненого калькульозного холециститу». В 1991 р. був прийнятий на посаду асистента кафедри загальної хірургії Львівського державного медичного інституту, в 1994 р. – обраний на посаду доцента. В 1998 році захистив докторську дисертацію «Гнійна хірургічна інфекція, зумовлена парентеральним вживанням наркотиків: клініка, діагностика та лікування». В 1999 році отримав науковий ступінь доктора медичних наук. З 2002 р. після отримання звання професора до 2013 р. – професор кафедри загальної хірургії, з 2013 р. – завідувач кафедри хірургії №1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З 2005 р. по 2008 р. – начальник Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, голова Українського лікарського товариства у Львові. З 2005 р. по 2010 р. – член Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України, член Вищої вченої ради Міністерства охорони здоров’я України, член дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. З 2010 р. – голова правління Галицької лікарняної каси, гостьовий професор Школи біоетики Українського католицького університету, де в рамках сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» викладав курс «Лікарська етика». У 2014 р. – довірена особа кандидата у Президенти України Петра Порошенка у територіальному виборчому окрузі № 120 на Львівщині.

Напрями його наукових досліджень були розпрацювання питань невідкладної хірургії гострих захворювань органів черевної порожнини, гнійної хірургії, хірургічної гепатології, герніології, грижі Ґілмора, сепсису, ран, опіків, хірургічних проблем СНІДу, профілактики гнійно-септичних ускладнень у хірургії, лікарської етики.

Автор понад 450 наукових і навчально-методичних праць, серед них 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, шість підручників, 15 монографій. Підготував шістьох кандидатів наук.

Помер в неділю, 15 червня 2014 року від серцевого нападу.

Коментарі

Позначки: , , ,