Умови квартирного обліку для захисників та ветеранів в Україні
Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жиле приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому Житловим кодексом та іншими актами законодавства України.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.
Для реалізації цього права держава передбачає можливість вступу на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, тобто квартирний облік.
Стаття 34 Житлового кодексу передбачає, що потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:
- які забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановленому Житловим кодексом та іншими актами законодавства України;
2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду чи за договором найму в будинках житлово-будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором оренди в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках.
Щоб стати на квартирний облік, необхідно звернутися у ЦНАП за місцем реєстрації. Після прийняття заяви, весь пакет документів йде на житлову комісію міської ради. Після позитивного рішення комісії, виноситься рішення Виконкому про взяття на квартирний облік місцевою радою за місцем реєстрації особи.
Перелік всіх необхідних документів є на сайті Дія.
Зібрані документи необхідно подати до відділу, що зараховує на квартирний облік (наприклад, ЦНАП). Протягом 30 календарних днів, з дня подачі документів, буде прийняте рішення щодо взяття на квартирний облік. У разі задоволення заяви — надійде письмова відповідь з повідомленням дати взяття на облік, виду і номера черги. У випадку відмови прийде лист з мотивацією відмови та роз’ясненням.
Громадянам, які перебувають на квартирному обліку, жилі приміщення надаються в порядку черги. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік. Є категорії осіб, яким надається житлове приміщення позачергово.
У статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено позачергове надання жилих приміщень сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.
“В 2024 році Львівщина отримала субвенцію від держави у розмірі понад 517 мільйонів гривень. Ці кошти використано для виплати грошової компенсації на придбання житла для 214 ветеранів та їхніх родин. Декілька ветеранів вже придбали житло за ці кошти”, – зазначив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Коментарі
Позначки: військові, захисники, Львівська обласна військова адміністрація, Тарас Грень