На Львівщині презентують проект «Іван Франко – мова нумізматики»

Новини 16 Жовтня, 2020 303

На Львівщині презентують проект «Іван Франко – мова нумізматики»

Сьогодні, 16 жовтня 2020 року у приміщенні Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відбудеться відкриття нумізматичного мистецького проєкту та промоція культурної спадщини України «Іван Франко – мова нумізматики». Про це ІВ Четверта студія повідомив керуючий партнер ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» Роман Білявський.

Організатори проєкту висвітлюють засобами нумізматики світового масштабу науковий доробок Івана Франка, його життєвий шлях, пам’ять про нього, який сприятиме підвищенню зацікавлення до творчості Франка, популяризації його постаті та збереження культурної спадщини України.

Існують нумізматичні проєкти, присвячені конкретним історичним особам, як Наполеону чи Лютеру, подіям в Північній чи Другій світовій війні, окремим містам. Але унікальність Івана Франка дозволяє створити проєкт, який охоплює увесь світ та всі історичні епохи в його творчому доробку. У художніх, публіцистичних, наукових творах, листах та статтях Івана Франка згадується понад 10 000 імен історичних діячів, правителів, політиків, письменників, художників, вчених чи просто його знайомих. З них понад 700 можна проілюструвати нумізматичними матеріалами. Більш як 110 країн світу (від античності до сучасності) викарбували на монетах тих, про кого писав Франко. Якщо в давнину на монетах зображали князів та королів, правителів та президентів, то, починаючи з 20-го століття, на монетах з’являються й поети, письменники, вчені, полководці, художники, навіть картини чи персонажі літературних творів. Також на монетах можна побачити місцевості, де був Іван Франко, вшанування його пам’яті у назві міст та установ, сучасних письменників, що писали про Франка.

Нумізматичний мистецький проєкт «Іван Франко – мова нумізматики» автором якого є бібліофіл та колекціонер франкіани Радимир Хайруллін / Radymyr Khayrullin / підкреслює всебічність зацікавлень Франка, енциклопедизм його знань та риси його характеру у ставленні до інших відомих особистостей, допомагає глибше зрозуміти відповідну епоху та культуру цього та й того часу. Куратором проєкту виступає Людмила Баб`як /  Ludmila Babiak / та Роман Білявський /  Roman Biliavskyi /.

Організатором нумізматичний мистецького проєкту виступає ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» спільно з Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі» за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Офіційними партнерами виступають: ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО в Україні», «Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка», ГО «Мистецьке-культурне об`єднання «АРТ-СПЕКТР», міжнародне мистецьке об`єднання Art Media Holding «Civitas LEOPOLIS» та інші.

Інформаційними партнерами виступають: Газета “РАТУША”, Газета “ЛЬВІВСЬКА ПОШТА”, Інтернет – видання “ЧЕТВЕРТА СТУДІЯ”, Інтернет – видання “КУЛЕМЕТ”, Газета “ФРАНКОВИЙ КРАЙ”, Газета “МАЙДАН”, Інтернет – видання “ВАРТО – ГАЛИЦЬКІ НОВИНИ”.

Коментарі

Позначки: , ,