Очільник поліції Львівщини зустрівся з потерпілими внаслідок шахрайства з розмитненням автомобілів.
Розслідування цих справ генерал поліції третього рангу Валерій Середа пообіцяв взяти на особистий контроль.
Як повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області, станом на 28 лютого до поліції надійшло 10 звернень від мешканців Львівської області. Потерпілі повідомили про те, що чоловіку на ім’я Андрій, який видавав себе за митного брокера, вони передали оригінали документів на автомобілі та грошові кошти в сумі від 2000 до 4000 доларів США за сприяння в розмитненні транспортних засобів. Однак, зрозумівши, що стали жертвами шахрая звернулися по допомогу до правоохоронців.
За фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Зараз правоохоронці встановлюють кількість осіб, які потерпіли внаслідок шахрайських дій та суму заподіяних їм збитків.
Як повідомляється у сюжеті ТСН, на Львівщині чоловік, який назвався митним брокером, ошукав щонайменше півтори сотні автовласників. Він брав у водіїв оригінали документів на авто і повну вартість розмитнення – від тисячі до 3 тис. доларів. Декому він справді допоміг перевести машини на українську реєстрацію, а потім зник. З собою забрав техпаспорти на авто і приблизно півмільйона доларів.
Тарас Почапський наприкінці січня віддав псевдоброкеру майже 9 тис. доларів. Наразі у нього немає ні грошей, ні документів на авто. Каже, що про чоловіка дізнався від знайомих, яким він оформив автомобілі. Вони розповідали, що брокер колишній прикордонник і надійна людина.
“У 15 кабінеті ми всі приходили, здавали документи, оригінали, тут же при нас робилися копії. Копії підшивалися у файлики. Вони робили це офіційно і зовсім ніяких підозр на те, що це може бути якась брехня не було. Реальні квитанції, реальні брокери”, – розповідає постраждалий.
Не засумнівався у брокері і Володимир Клим. Він з його допомогою розмитнив свій автомобіль і хотів оформити ще один дружині.
Люди занепокоїлися, коли брокер перестав відповідати на дзвінки. “Ваш виклик переадресовується на автовідповідач”. І так з понеділка нема зв’язку з ним. Він зник, ніхто не знає де його шукати”, – каже чоловік.
У кабінеті теж ніхто не відчиняє. Люди викликають туди поліцію, але правоохоронці кажуть, що кімната порожня, жодної оргтехніки там немає. У тому ж приміщенні, де працював посередник лише поверхом нижче, працює митний пост. Тут кажуть чоловік, на якого вказують потерпілі, не був брокером, бо не подав жодної декларації і дозволу від фіскалів не отримував.
“Знаю що орендував тут кабінет, що він представлявся представником митниці. Правда не знаю, як люди могли на таке піти, якщо він не у формі”, – розповідає керівник відділу оформлення транспортних засобів митного поста Західне Андрій Бойцун.
Потерпілі масово пишуть заяви в поліцію. Правоохоронці вже відкрили 5 кримінальних провадження за фактом шахрайства.
Коментарі
Позначки: Львівщина, поліція, шахрайство