Про те, як осучаснити класичну бібліотеку і привернути увагу читачів, говорили 12 червня у Давидівській ОТГ у рамках заходу «Бібліомайстерня» для працівників бібліотек п’яти громад Львівщини. Тренінг співорганізували Давидівська ОТГ спільно із Львівським ЦРМС, що діє за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
«Сучасна бібліотека не просто приміщення з книжками, це місце, де люди різного віку можуть отримати потрібну їм інформацію, поспілкуватися і цікаво провести час», – зазначила директор Львівського ЦРМС Галина Гречин, вітаючи учасників заходу.
Обмінятися досвідом, побувати у колективі однодумців та напрацювати спільні ідеї, зібралися працівники бібліотек Давидівської, Підберізцівської, Солонківської, Щирецької і Ходорівської громад.
Господарі заходу гостинно розповіли про роботу своїх семи бібліотек, які перейняли з району, про переваги роботи центральної бібліотеки у приміщенні сільської ради, де знаходиться народний дім і музична школа, що є надзвичайно зручно для відвідувачів.
Начальник відділу культури та інформаційної політики Давидівської ОТГ Христина Кучак розповідає, що в громаді усі приміщення бібліотек в хорошому стані. «Ми зробили ремонти в усіх приміщеннях, закупили нові стелажі у бібліотеці в Пасіках Зубрицьких, постійно поповнюємо літературу фонду, замовляємо періодику. Активно беремо участь у проектних конкурсах. Нещодавно на районному конкурсі пройшов наш мікропроект на суму 50 тис грн, які використаємо для придбання меблів у бібліотеку села Кротошин».
Під час засідання круглого столу інспектор з інформаційної політики Давидівської ОТГ Наталія Подвірна розповіла про цікавий досвід організації виховної акції на екологічну тематику. «Завдяки допомозі бібліотекарів, ми провели мега-цікавий і корисний захід у три етапи. Придбали книжку еко-казка і читали її в дитячих садочках. Кожна дитина отримала в подарунок свій примірник. Для середньої і старшої школи організували серію майстер-класів, де з комп’ютерних дисків і корків від пляшок робили кухонні підставки, а з використаних речей і картону, цілі лялькові театри, декупаж і багато всяких інших корисних предметів».
Окрім того, дітей старшого шкільного віку возили на підприємство із сортування сміття, де кожен із них побачив як виглядає цей процес і чому варто сортувати сміття в кожній домівці.
Презентуючи свій досвід, кожен працівник розповів про корисні напрацювання своєї громади, які можна запозичувати і використовувати. Наприклад, у Ходорівській ОТГ працівники бібліотеки відвідують хворих у лікарні і приносять їм книжки. У Солонківській ОТГ у цьому році закупили не лише книжки, а ще й формуляри, стелажі, органайзери і багато інших корисних речей за кошти громади.
До Олександри Іванівни із Щирецької ОТГ читачі ходять не лише за книжками, а й цікавими вирізками із газет про пенсію, земельні питання і багато інших. А ще, бібліотекарі розповіли про свої методи заохочення, зокрема про нагородження найкращих читачів року.
«Найціннішою нагородою для мене від читача були подаровані польові квіточки ученицею початкової школи», – розповіла бібліотекар Галина Василівна із села Чишки.
Більшість біліотекарів очікують на збільшення книжкових фондів і придбання сучасної техніки та комп’ютерів для своїх закладів, проте, кожен із них щодня працює над новими методи і форматами своєї роботи.
Окрім круглого столу і спілкування, всіх учасників чекали приємні сюрпризи від місцевої майстрині, яка провела майстер-клас із виготовлення медових смаколиків, які можна готувати на свята, чи як сувенір для гостей.
На завершення програми “Бібліомайстерня” учасники відвідали храм Стрітення Господнього у селі Черепин, який є пам’яткою архітектури, оскільки перша згадка про нього датується 3 лютого 1741 року.