Днями делегація української молоді, серед яких і 3 представники Львівщини, відвідали столицю Німеччини – Берлін в межах німецько-українського обміну молоддю “Інвестиції в майбутнє: вивчення досвіду децентралізації в ЄС задля змін на прикладі Німеччини”.
Про це пише прес-служба ЛОДА.
Упродовж тижня дев’ятеро наших співвітчизників не лише поспілкувались із колегами з Німеччини, що передбачала програма проектів німецько-українських обмінів молоддю, але й здійснили зустрічі щодо вивчення досвіду ефективного державного управління та децентралізації з представниками державних інституцій, закладів вищої освіти, політичних фундацій тощо.
Так, у Міністерстві юстиції та захисту прав споживачів Федеративної Республіки Німеччина учасники проекту поспілкувалися із керівником управління міжнародного правового співробітництва Олександрою Альбрехт та директором одного із департаментів Хорстом Хайтлендом.
У найстарішому університеті Берліну – Гумбольтському університеті, молоді українці та німці понад 2 години говорили про систему освіти Німеччини, взаємодію закладів вищої освіти з владою та систему забезпечення якості із регіональним координатором у справах Центральної та Східної Європи Стефаном Каршем та представником фінансового департаменту університету. Цікавий діалог щодо просування демократії та прав людини, ситуації в Україні, зокрема російської агресії, відбувся з Ральфом Фюксом та Маті Нелісом у Центрі ліберальної сучасності LibMod. Важливими стали зустрічі з німецьким політиком і депутатом попереднього скликання Бундестагу Марілуїзою Бек та керівником відділу програм Східної та Південно-Східної Європи Фонду імені Генріха Бьолля Робертом Сперфельдом. Українська юнь також відвідала Бундестаг, ознайомившись з його структурою та діяльністю, а згодом оглянула культурні пам’ятки німецької столиці.
“Німеччина – країна повної політичної свободи із високим рівнем економічного добробуту та давніми правовими традиціями, де децентралізації як така, відбулась 25 років тому. В межах проекту разом із німецькими колегами ми намагалися отримати якомога більше інформації щодо ефективної системи управління в Німеччині, щоб потім окремі її елементи можна було застосувати в Україні,” – зазначив координатор молодіжного обміну Анатолій Ігнатович.
Подальша діяльність в межах MeetUp-проекту передбачає підготовку рекомендацій щодо імплементації німецького досвіду в Україні в частині окремих елементів регіонального управління.
Зазначимо, що візит організовувався Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Національний студентський союз” за інформаційної підтримки Львівської обласної державної адміністрації в межах програми “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді“ німецької фундації “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” (EVZ).
Коментарі
Позначки: Львівська ОДА, Німеччина