На посаду міністра енергетики України потрібно призначити людину із цієї галузі, яка вихована роботою у сфері енергетики. Станом на зараз, за призначення Вітренка на посаду міністра енергетики у Верховній Раді України немає.
Про це заявив експерт з питань енергетики Андрій Гнатуш у ефірі одного із українських телеканалів, пише Четверта студія.
“Модернізація будь-яких підприємств чи галузі – це надзвичайно дорого. Цей стартовий капітал потрібно десь взяти. У всьому світі лише у двох країнах атомна енергетика може перебувати у приватних руках. Це Сполучені Штати Америки та Японія. Чому? Тому що капіталізація та перший фінансовий поштовх настільки колосальний, що дозволити собі таке можуть тільки надзвичайно фінансово потужні структури. Атомні електростанції у Радянському Союзі будувались усім Радянським Союзом, за рахунок економіки усього Радянського Союзу, а найбільша атомна електростанція Європи є в Україні – це Запорізька АЕС”, – нагадав Андрій Гнатуш.
Експерт наголошує, що “ми повинні ефективно працювати з тим, що у нас є, мінімалізувати витратну частину та ті фактори, які призводять до недоотримання прибутку”.
“Ми максимально повинні формувати продукцію з доданою вартістю. Ми не повинні фокусуватись на вартості енергоносіїв, а максимально сприяти, щоб формувався товар, повторюсь, з доданою вартістю, щоб економіка могла заробляти. Не треба шукати проблеми у точковості: у нашому випадку вони – масштабні. Ми нікуди не дінимось від цього. Але найважливіше, що я хотів би наголосити і звернутись до “мужів під куполом”: міністром енергетики повинна бути людина із галузі, яка вихована і виплакана галуззю. Адже інакше ми просто не справимось: якщо в Україні ляже енергетика – в Україні повністю ляже економіка, адже економіка є занадто залежною від цього сегменту”, – розповідає Андрій Гнатуш.
Експерт додає, що не варто політизувати ті речі, які пов’язані із цілісністю країни.
“Станом на зараз, за призначення Вітренка на посаду міністра енергетики у Верховній Раді України голосів немає. І маркерним свідченням цього є голосування у Раді щодо пролонгації Вітренка на посаді ще на 60 днів. Тому що станом на сьогодні, перебування особи у статусі “в.о.” є обмеженим у часі протягом 30 днів. Ще раз хочу звернутись до вищого керівництва держави: потрібно призначити людей, які можуть, хочуть і будуть, а не тих, хто розглядає цю посаду як певний ступінь для вищого посадового перебування”, – підсумував експерт.
Коментарі
Позначки: Андрій Гнатуш, Вітренко, енергетика