Новини

Львівському забудовнику присудили відновити знесену пам’ятку

Угодою передбачалося замість зруйнованої пам’ятки історії – будинку, де розміщувалася музична студія імені композитора Ярослава Ярославенка, будівництво багатоквартирного житлового будинку. І хоча за угодою забудовник обіцяв вбудувати в багатоверхівку музичну студію, творчі майстерні і дахову котельню, цей план не був погоджений, повідомляє прес-служба суду, – пише Укрінформ.

“11 грудня суддя Сихівського районного суду м.Львова Бойко О.М. відмовила у визнанні мирової угоди між Львівською міською радою і Мельником Ростиславом Леонідовичем (президентом будівельної корпорації “Ріел”) в процесі виконання рішення суду від 11.02.2014. Адже умовами зазначеної мирової угоди передбачено не відновлення зруйнованої пам’ятки історії у відповідності до визначеного рішенням суду проекту, а здійснення забудови земельної ділянки багатоквартирним будинком, у складі якого передбачено музичну студію ім.Я.Ярославенка. Відтак, укладеною мировою угодою по суті не врегульовується спір між сторонами щодо його предмету”, – йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося, відповідно до рішення Сихівського районного суду м.Львова від 11 лютого 2014 року Ростислава Мельника зобов’язано відновити за власний рахунок зруйновану пам’ятку історії – будинок №30 по вул. Я.Ярославенка у Львові, та відтворити її до первісного вигляду. В цій частині рішення суду набрало законної сили та було звернуто до виконання.

Ярослав Ярославенко (Вінцковський), народився 30 березня 1880, Дрогобич, помер 26 червня 1958, Львів, — український композитор і диригент. 1982 року будинок композитора (вул. Ярославенка, 30) рішенням Львівського облвиконкому віднесений до переліку пам’яток історії міста.

Проте 2 вересня 2008 року Львівською міською радою було прийнято рішення «Про проектування громадянином Мельником багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями і автостоянками на вулиці Ярославенка, 30 зі зносом будинку», після чого пам’ятку було знищено. Руйнування пам’ятки спричинило обурення львівської громади, проте лише через 5 років після знищення — 13 лютого 2014 Сихівський районний суд Львова зобов’язав власника відбудувати пам’ятку відповідно до проектно-кошторисної документації на відновлення зруйнованого будинку.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

17 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

18 години тому