Львівщина розвиває гастрономічний туризм

Новини 31 Жовтня, 2018 305

Фото: 4studio

Делікатесні можливості регіону

Равликову ферму, агрокластер, рибне господарство, сімейну ферму в Пустомитівському районі та музей народної архітектури і побуту в обласному центрі об`єднав маршрут гастротуру, який запропонувало Управління туризму та курортів Львівської ОДА.

Про це – у публікації «Укрінформу».

Як зазначається, кожен із пунктів цього маршруту відкривав делікатесні можливості регіону, здатні задовольнити смаки найвимогливіших гурманів.

Смачна мандрівка розпочалася за кілька кілометрів від Львова – у селі Солонка. Тут на 1,5 га угідь розмістилася незвична для українців ферма “Західний равлик”. Такий вид бізнесу започаткувало подружжя Ірини та Івана Юськевичів. Розводити їстівних слимаків вони почали торік. Закупили племінний матеріал у Португалії, Іспанії та Південній Африці.  Від того часу, як на фермі оселилися перші молюски, “стадо” розрослося до промислових масштабів. Равликів у Юськевичів охоче купують елітні ресторани, Ірина та Іван представляють свої делікатесні страви на фестивалях. А в найближчій перспективі львівські равлики “переповзуть” кордон із Західною Європою.

Тут спробували тарталетки із равликами під бургундським та соусом песто із в`яленими помідорами і пармезаном.  А загалом в меню ферми — понад десяток страв, кожна з яких запам’ятовується своїм неповторним смаком. Тому туристи записуються на відвідини равликового господарства за три місяці наперед.

Магазин “ГорбоГори”, який став наступним пунктом подорожі, створили для промоції продукції безпосередньо від виробника. Тут можна придбати широкий асортимент продукції: молоко, сири, м’ясо, домашніх курей та яйця, живу рибу, паштети, джеми, хліб, мед, овочі й навіть равликів з різноманітними соусами.

Ще одна “родзинка” туру – селекційне рибне господарство “Карпатський водограй”. Крім “місцевих” коропів, карасів, сомів, білого амура, плотви, щук, тут вже другий рік розводять стерлядь та судака.  Для годівлі риби використовують лише зернові корми. Продукція йде не лише у магазини та ресторани.

Тут можна приїхати на рибалку чи сімейний відпочинок і власноруч засмажити впійману рибу на мангалі. Наскільки це смачно, мали змогу оцінити медійники. А в.о. гендиректора Олег Габуда з гордістю розповів, що під час Євро-2012 у “Карпатському водограї” гостював і смакував рибним меню данський принц.

Фермерське господарство “Агротем”, у селі Селисько Пустомитівського району — теж сімейна справа. Подружжя Олег та Анна Тимчишини утримують 29 корів молочної голштинської та джерсейської порід. А також — спортивних коней, птицю, кіз.

Із молока тут виготовляють високоякісні сири, які беруть призи на виставках, користуються попитом у магазинах, із якими співпрацює ферма. Гастромандрівників господарство готове приймати з квітня до жовтня.

Завершився гастротур дегустацією “Смак українських Карпат” у Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького. Тут представили регіональні продукти Львівщини, Закарпаття, Прикарпаття та Буковини. “Смак українських Карпат” – це спілка фермерів, що почала працювати у 2014 році. Вона охоплює великий асортимент сільськогосподарської продукції (сировину і перероблену продукцію). Українські салямі, пармезани, м’які сири, а також напої, джеми, мед, конопляна та кминова олія, трав’яний чай представляють як традиційне меню наших предків, так і сьогоднішній день українського фермерства, яке освоює нові види продукції та виходить із ними на внутрішній і зовнішній ринки.

Фото: Львівська ОДА

 

Коментарі

Позначки: