Новини

Львів увійшов до “помаранчевої зони” епідемічної небезпеки

Львів увійшов до помаранчевої зони епідемічної небезпеки.

Як пише “Четверта студія”, про це у Фейсбуці повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

За його словами, щойно закінчилося чергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Було встановлено нові рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відтак, до “червоної зони” увійшли: міста Луцьк та Тернопіль, Кіцманський район Чернівецької області;

До “помаранчевої зони” увійшли: міста Івано-Франківськ, Львів, Бережани Тернопільської області, Луцький та Любешівський райони Волинської області, Тисьменицький район Івано-Франківської області, Миколаївський, Перемишльський та Пустомитівсткий райони Львівської області, Бучацький район Тернопільської області.

У “жовтій зоні” опинились: міста Вінниця та Могилів-Подільський, Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський та Тульчицький райони Вінницької області,

– місто Нововолинськ, Горохівський, Кверцівський, Локачинський, Маневицький та Турійський райони Волинської області,

-міста Житомир, Бердичів, Малин та Новоград-Волинський, Любарський, Пулинський, Романівський та Черняхівський райони Житомирської області,

-міста Берегово, Мукачево, Ужгород, Хуст, Чоп, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородський та Хустський райони Закарпатської області,

-місто Яремче, Богородчанський, Городенівський, Косівський та Наддвірнянський райони Івано-Франківської області,

-Жовківський, Яворівський та Кам’яно-бузький райони Львівської області, Бережанський, Гусятинський, Козівський, Лановецький та Чортківський райони Тернопільської області, Глибоцький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони Чернівецької області.

За словами Немчінова, це рішення почне працювати з 3 серпня.

“Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій буде зустрічатись щотижнево по п’ятницях та оновлювати данні, які будуть діяти з понеділка наступного тижня.

Нагадую, що з 1 серпня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»”, – додав міністр КМУ.

Відповідно до цього документу “зелена зона” передбачає:

-перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

-проведення масових заходів: не більше -1 людини на 5 квадратних метрів;

-перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

У “жовтій зоні” діють усі обмеження “зеленої зони”, а також забороняється:

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

У “помаранчевій зоні” діють усі обмеження “жовтої зони”, а також, забороняється:

-діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

-діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

-планові госпіталізації в лікарнях;

-спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

-прийом нових змін в дитячі табори;

-обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

У “червоній зоні”діють усі обмеження “помаранчевої зони”, а також забороняється:

-робота громадського транспорту;

-відвідування закладів освіти;

-діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

Німчінов також наголосив, що для перетину кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс та самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

За його словами, регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:

1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків;

4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш, як 10 відсотків.

5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Олег Німнінов також наголосив, що перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи “зелений”. Серед обов’язкових вимог — носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 м кв, заповненість кінотеатрів – не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.

Міністр Кабінету міністрів додав, що 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи.

“З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» – де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.

В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більше ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході”, – розповів міністр.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

12 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому