Новини

Львів опинився у зоні ризику виникнення карстових проваль

Незаконна хаотична забудова міста Львова за останні 10-15 років і нехтування геологічними дослідженнями суттєво збільшили ризики появи карстових проваль у місті.

Як пише «Четверта студія», про це йдеться у дописі Юрія Ситника у ФБ.

«Скоро ві Львові. Минулої ночі в селі Піски на Львівщині просто між житловими будинками провалилася земля. Розмір карстового провалля – 30 метрів у діаметрі і понад 10 метрів у глибину.

Загальна територія Львова, яка вражена карстом сягає 30 квадратних кілометрів. Реально – то є 25 % площі міста (реальної площі, а не «надутої» незаконним приєднанням навколишніх територій). Це вся південно-західна частина міста – від вулиці Стрийської аж до вулиці Шевченка. Зокрема, в районі карстових порожнин розташована «Арена Львів».

Незаконна хаотична забудова міста за останні 10-15 років і нехтування геологічними дослідженнями суттєво збільшили ризики появи карстових проваль. Тож питання буде ві Львові катастрофа чи ні – вже не стоїть. Питання лише коли…»,- зазначається у дописі.

Як  повідомлялося, карстова проблема характерна для Львова. У межах Львова карстово-небезпечна зона сягає 30 кв. км. Під вулицями міста є велика кількість підземних карстових порожнин. Якщо й далі не зважати на існуючу небезпеку, то цілком реально, що ми зможемо стати свідками збільшення проваль.

У Львові небезпека поглиблюється ще й тим, що в карстово-небезпечному районі розташовані житлові будинки і промислові підприємства. Це стосується районів Рясного та Скнилівка, а також вулиць Городоцької, Кульпарківської, Рудницького, Патона, Володимира Великого, Стрийської. У зоні впливу карсту розташований львівський аеродром. Каналізаційний колектор у деяких місцях теж проходить безпосередньо гіпсами. До речі, як повідомив Михайло Наконечний, головний інженер ВАТ “Геотехнічний інститут”, під час його прокладання – за 300 м від багатоповерхової забудови по вул. Кульпарківській – утворилися два карстові провалля до 15 метрів у діаметрі. За словами Михайла Наконечного, практично всі розташовані тут будинки та споруди не мають ніякого протикарстового захисту. Нове будівництво здійснюється також без необхідних за таких умов заходів безпеки. Загалом, геологічні проблеми Львова, і карстова в тому числі, поглиблюються саме через техногенні чинники та неналежну експлуатацію будівель.
Свого часу (а точніше – у 1987 році), у зв’язку з високим рівнем ризику для житлових будівель, геотехнічним інститутом було розпочато геолого-гідрогеологічні дослідження карстово-небезпечної зони міста. Вони мали бути завершені у 1990 році. Через нерівномірне та недостатнє фінансування дослідження тривали до 1992 року. І того ж року роботи, хоч і не завершені до кінця, було повністю припинено. А все через відсутність фінансування. Проте у місті фінансували дослідницькі роботи для спорудження метро. Побудова дослідної шахти за палацом Потоцьких спричинила утворення тріщин на багатьох будинках по вулиці Коперника…

Як повідомлялося, у селі на Львівщині поблизу будинку утворилося провалля.

Скриншот ФБ

Скоро ві Львові.
Минулої ночі в селі Піски на Львівщині просто між житловими будинками провалилася земля. Розмір …

Опубликовано Юрій Ситником Вторник, 20 апреля 2021 г.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому