INSO-LVIV зіграє концерт без диригента до 250-річчя Бетховена

Новини 28 Листопада, 2020 212

Оркестр INSO-LVIV продовжує дивувати: цього разу музиканти підготували концерт без диригента до 250-річчя Бетховена.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляють організатори заходу.

З нагоди великого Бетховенського ювілею репертуарне наповнення кожного театру та концертного залу світу продовжує рясніти творами композитора.

Та через карантинну перерву для культурної індустрії, небагатьом вдалося втілити грандіозні плани: найбільші фестивалі та локальні проєкти були закритими або переходили в digital-формати.Але музика віденського класика в найбільш мовчазний рік продовжує звучати.

Саме тому оркестр INSO-LVIV присвячує цілий концерт творчості великого композитора і 3 грудня 2020 року о 19:00 на сцені Львівської національної філармонії презентуватиме проект BEETHOVEN 250.

Програма:

1. Людвіґ ван Бетховен Потрійний концерт op.56

2. Людвіґ ван Бетховен концерт для скрипки з оркестром D-dur ,op.61

Виконавці:

Валерій Соколов – скрипка

Роман Лопатинський – фортепіано

Олексій Шадрін – віолончель

У програмі одні з найвідоміших та найскладніших творів Бетховена. Концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано, відомий також як Потрійний концерт, був написаний Бетховеном в 1803 р, а в 1804 опублікований видавництвом Breitkopf & Hartel. Вибір соло інструментів робить його фактично концертом для фортепіанного тріо, і це єдиний концерт Бетховена для понад одного соло інструменту.

Єдиний у Бетховена і Концерт для скрипки з оркестром (1806, op. 61) належить до найскладніших творів скрипкового репертуару. Справа не стільки в технічних труднощах, які не мають самодостатньої цінності, скільки в глибині змісту, що вимагає високої виконавської зрілості.

Бетховен присвятив Скрипковий концерт своєму другу дитинства Стефану фон Бройнінг. Офіційна критика не відразу гідно оцінила новий шедевр Бетховена. Однак чудова музика швидко завойовувала популярність у слухачів і виконавців, і незабаром Скрипковий концерт Бетховена – одне з найпрекрасніших творів цього жанру – став справжньою перлиною скрипкового репертуару світу.
Квитки можна придбати в касі філармонії з 15-18.

Ціна 200-400 грн.

В продажі є лише 50 квитків.

Довідково:

Валерій Соколов – один з найбільш затребуваних у світі молодих скрипалів, який отримав визнання завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару.

Валерій родом з Харкова. Навчався в Харківській спеціальній музичній школі. У 1999 році, завдяки вдалому виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоні, отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання в лондонській Школі скрипалів Ієгуді Менухіна. Згодом був прийнятий в лондонський Королівський коледж музики .У 2010 році закінчив аспірантуру в елітній музичній академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) по класу Гідона Кремера та Анни Чумаченко, а в 2014 р році – стажування у Віденській Консерваторії в Бориса Кушніра.

Валерія Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав з Національним оркестром Франції, Оркестром «Філармонія» (Лондон), Стокгольмським філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром Роттердама (Нідерланди), Клівленда і Токіо, Цюрихським філармонічним оркестром Тонхалле і Зальцбурзьким «Моцартеум», Оркестром Північно-Німецького радіо (Ганновер) і багатьма іншими.

Роман Лопатинський народився 29 червня 1993 року в Києві. З раннього віку проявив хороші музичні здібності і з 5 років почав навчання грі на фортепіано у КССМШ ім. Лисенка, клас педагога – методиста Ірини Баринової. У віці 8 років отримав спеціальний приз на конкурсі ‘Срібній Дзвін’ (Ужгород, 2001 рік).

У цей же час почав займатися камерним ансамблем у класі заслуженого працівника культури Лариси Райко.

За роки навчання в школі став призером і лауреатом багатьох камерних і сольних міжнародних конкурсів. Також Роман був стипендіатом фондів – ‘Приятелі дітей’ (2005 – 2008), Благодійного фонду Швейцарії (2008), Благодійного фонду Влади Прокаєвої ‘Обдаровані діти – майбутнє Украї ни’ (2009, 2010),Президентського фонду Л.Кучми” Україна”.

Брав участь у концертах в посольствах Аргентини, Росіі. Виступав із філармонічними оркестрами Дніпропетровська, Львова, Києва. Має фондові записи на українському (камерна музика, концерт з оркестром)та німецькому радіо( концерт з оркестром).

У 2009 році, у віці 16 років, як обдарований молодий піаніст, був зарахований до Міжнародної піаністичної Академії в м.Імола (Італія) в клас до народного артиста Росії, соліста Московської філармонії Бориса Петрушанського.

Олексій Шадрін народився в 1993 році в Харкові в родині музикантів. У 7 років почав навчатися в Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті (віолончель, клас професора Олени Щелкановцевої). У 2010 році Олексій Шадрін продовжив навчання в Німеччині у Вищій школі музики і театру (м. Ганновер), а пізніше з професором Леонідом Гороховим. Музикант брав участь в майстер-класах з Олександром Рудіним, Гарі Гоффманом, Марією Клігель і Іврі Гітлісом. З 2004 року він є стипендіатом Міжнародного фонду підтримки обдарованих дітей, заснованого скрипалем і диригентом Володимиром Співаковим.

Олексій грає на сучасному інструменті скрипкового майстра Хайко Зайферт фон Плуен. В 2016 та 2018 рр. він брав активну участь у віолончельних майстер класах, де йому у 2016 р. була присуджена стипендія Бориса Пергаменщікова. А в 2017 році він став учасником благодійного концерту пам’яті музичного спадку Мстислава Ростроповича в Німеччині в рамках Фестивалю Кронберзької музичної академії.

З 2016 р. Олексій Шадрін навчається в Кронберзькій музичній академії під керівництвом Франса Гельмерсона. Його навчання покриває Стипендія Ніколаса Грубера.

Коментарі

Позначки: ,