Львівська обласна рада проголосувала за передачу з державної власності у спільну власність громад 18 професійно-технічних закладів.
Про це повідомив в о голови ЛОР Юрій Холод, пише Четверта студія.
Йдеться про майнові комплекси 18 профтехів, 9 із яких — у Львівській громаді. На черзі до прийняття — ще 29 закладів.
Цей процес — рішення історичне. Професійно-технічна освіта є одним із пріоритетів у підготовці та перепідготовці професійних кадрів, яких вже сьогодні потребує ринок праці.
«Ми підкріплюємо це справами: за крайні 5 років профтехи отримали майже пів мільярда гривень на розвиток, з яких 40 мільйонів – минулого року. Серед найважливіших напрямів підготовки — управління дронами, альтернативна енергетика, будівництво, хоча і ремонт транспортних засобів під час війни є надзвичайно важлив справою.
Створюємо сучасні навчально-практичні центри з найновішим обладнанням, ремонтуємо студентські гуртожитки. Наразі у нашій області найбільша та найсучасніша мережа навчально-практичних центрів на базі закладів профтехосвіти в Україні – 44! Заявку на фінансування ще 14 цьогоріч подали до Міносвіти.
Щодо інших проголосованих важливих питань:
✔️до Львівської обласної клінічної лікарні доєднаємо Львівський обласний шкірно-венерологічний
диспансер. Це дозволить йому отримати фінансування від держави та розвиватися в комплексі з усіма іншими напрямами.
✔️А Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи, на запит держави, передаємо зі спільної власності громад Львівської області у державну, оскільки є запит та бачення, що система судово-медичної експертизи має розвиватися у державній власності.
Дякую всім колегам за зважені та конструктивні рішення, здорову дискусію та якісно проведену сесію», – йдеться у повідомленні.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу