В ці хвилини у Митрополичих садах на Святоюрській горі проходить суспільно-мистецький соціальний Фестиваль “Родинні обереги”. Десятки народних майстрів та сотні учасників забралися на цю благочинну акцію щоб зібрати кошти щоб підтримати проведення “Міжнародного Інклюзивного тренінгового табору для дітей” у серпні цього року
Голова Львівської ОДА Олег Синютка звернув увагу присутніх винятковій ролі української церкви для формування родинних цінностей і збереження традицій.
“Я хотів би перед усім подякувати нашій церкві, тому що наша церква з споконвіку була хоронителькою родинного оберегу, християнських цінностей. І завдяки нашій церкві ми, тут на Галичині, на Львівщині, в Україні бережемо родину, бережемо сімейні цінності, бережемо наші українські традиції. Я переконаний, що як будуть сильними наші родини – будуть сильними наші сімейні вузи, будуть рости і виховуватись наші дітки. Велике спасибі організаторам, за те що вони зібрали діток, за те що вони небайдужі і за те, що кожного дня, в кожному домі ми стараємося зберегти родинний вогонь. Вогонь миру, вогонь затишку, вогонь добра і тепла, ” – сказав Олег Синютка на відкритті фестивалю.
Цьогорічний фестиваль є першим, але вже має всі шанси стати щорічним, адже головна його місія допомога дітям з особливими потребами.
“В цьому році фестиваль проходить вперше і ми маємо надію що він стане щорічним. Цього року фестивалем ми збираємо кошти для проведення ” Міжнародного Інклюзивного тренінгового табору для дітей” у серпні цього року”, – розповіла співорганізатор фестивалю, керівник і засновник Гуманітарного Центру Розвитку “У світ разом” Дана Мехедова.
“Сьогодні ми будемо проводити благодійний аукціон на якому спробуємо зібрати кошти для проведення ” Міжнародного Інклюзивного тренінгового табору для дітей”. До аукціону долучилися львівські митці, серед яких Роксолана Йолич, яка надала одну зі своїх картин. Діти з дитячого будинку також намалювали свої картини і передали для аукціону. Адже сьогодні нам потрібно зібрати хоча б 100 000 гривень, щоб табір відбувся”, – розповіла співорганізатор фестивалю, голова громадської організації “На крилах ангелів”, координатор освітньо-соціально-культурних центрів для дітей з особливими потребами Галина Царьова.
Українська вишиванка, стародавня хустка, обрядові пісні, байки, дух українського лицарства – усе це подано у цікавих забавах, майстер-класах, обрядових театралізованих дійствах та об’єднані у програмі даного заходу.
Коментарі
Позначки: Митрополичі сади, фестиваль