Новини

Дрогобичани вимагають відновлення цілодобового водопостачання

Раніше повідомлялося про рішення КП “Дрогобичводоканал” обмежити водопостачання у зв’язку із кризовою ситуацією, що виникла на ґрунті заборгованості. Причина – борги споживачів перед КП, а також борг від Трускавецького водоканалу, який заборгував комунальному підприємству 1.6 млн грн.

“Шановні споживачі! КП “Дрогобичводоканал” за березень недоотримало 2,6 млн грн: 1 млн від населення та 1,6 млн від ТОВ “Трускавецький водоканал”.Водоканал розуміє надважливість безперебійного забезпечення водою населення в час карантину. Тому, щоб не допустити критичної ситуації зупинки підприємства, ми змушені з 1 квітня перейти на скорочений режим надання послуг: у нічний час з 22.00 до 06.00 у Дрогобичі та Стебнику буде зупинено роботу насосних станцій. Внаслідок цього вода вночі не надходитиме на верхні поверхи багатоповерхових будинків. Такі заходи допоможуть підприємству у складний час зекономити енергоресурси, необхідні для транспортування води”, – йшлося у повідомленні водоканалу.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на «ВАРТО», таке рішення викликало протидію, а саме петицію у якій вимагається від КП “Дрогобичводоканал” відновити цілодобове водопостачання.

“Просимо відновити водопостачання після 22.00 мешканцям верхніх поверхів мм. Дрогобича та Стебника. Вважаємо, що дане відключення є незаконним та несправедливим, а також може призвести до зростання захворюваності на Covid-2019. Якщо потрібно вжити заходи, які допоможуть підприємству у складний час економити енергоресурси, необхідні для транспортування води пропоную зробити відключення води з 00.00 до 06.00”, – йдеться у тексті петиції.

На думку авторів петиції КП “Дрогобичводоканал” порушило кілька Законів України:

“Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» можливість припинення постачання води населенню за заборгованість за спожиті послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення не передбачена взагалі, а для інших споживачів (крім населення) передбачене лише обмеження до екологічної броні питного водопостачання.

Пунктом 3 статті 16 Закону «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що комунальні послуги надаються споживачу безперебійно, за винятком часу на: 1) перерву для проведення ремонтних та профілактичних робіт виконавцем/ виробником за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад, правилами технічної експлуатації та користування; 2) міжопалювальний період для систем опалення, рішення про початок і закінчення якого приймається виконавчими органами відповідних місцевих рад або місцевими державними адміністраціями, виходячи з кліматичних умов; 3) ліквідацією наслідків, пов’язаних із дією непереборної сили.

Тобто, Закони «Про питну воду та питне водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» не надають права підприємствам водопостачання припиняти населенню постачання питної води. При цьому відповідно до статті 48 Закону «Про питну воду та питне водопостачання», спори з питань питного водопостачання (включаючи примусове стягнення заборгованості за спожиті послуги) розглядаються у судовому порядку.
Відповідно до роз’яснень Антимонопольного комітету України дії підприємств централізованого водопостачання, які полягають у відмові споживачам від реалізації послуг централізованого водопостачання шляхом відключення абонентів приватного сектору (фізичних осіб) від мереж централізованого водопостачання з підстав, не передбачених вимогами чинного законодавства, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем, а саме: повна відмова від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання (п. 5 ч. 2 статті 13, п. 2 статті 50 Закону «Про захист економічної конкуренції»). Відповідно до п.2 статті 50, ч.2 статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за зловживання монопольним становищем накладається штраф у розмірі до десяти відсотків доходу суб’єкта господарювання від реалізації послуг за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Воду холодну, питну, відключати законодавство забороняє. Причому відключати від інших послуг можна тільки безпосередньо самого боржника. Якщо у надавача послуги немає технічної можливості – боржник не відкрив двері, не пустив його у квартиру, перешкоджає, – часто вдається до відключення або всього стояка, або всього під’їзду, або всього будинку, таким чином, шантажує людей. Це є незаконним».

Як повідомлялося, через борг трускавецького водоканалу у Дрогобичі й Стебнику обмежили водопостачання.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

16 години тому