Новини

До Львова їде французько-українська виставка про війну на Донбасі

У 59-му Будинку офіцерів у Одесі завершилася фотовиставка «Одна війна — одна нація — два погляди». Всі бажаючі одесити та гості міста ознайомилися з унікальними світлинами темою яких стала війна на Донбасі.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на АрміяInform,  це спільний проєкт спеціальних кореспондентів АрміяInform та журналістки міжнародного фотоагентства SIPA PRESS Гаель Жірб.

До цього експозиція демонструвалася у Києві. Наступним містом, де можна буде побачити унікальні світлини буде Львів.

Декілька світлин з виставки та історії про них

Російське вторгнення  принесло смерть і горе в українські родини. Незважаючи на всі довгі роки війни, ми так і не змогли навчитися пробачати окупантам смерть наших Героїв. Весна 2016 року.

Ви знаєте, як це – спати всього по кілька годин упродовж місяця? Ви коли-небудь уявляли, до якої температури розпікається броня бойових машин під літнім сонцем? А може ви знаєте, що таке поранення чи смерть побратима від ворожої кулі? Є в житті речі, про які не можна розповісти словами – їх можуть розказати лише очі оборонців Батьківщини. Літо 2015 року.

Мати оплакує болючу втрату і голосить до фотографії, де зображено її сина, якого вбили російські окупаційні війська. Її сльози розмивають прірву між кровожерливим російським нашестям і прагненням Українського народу жити у цивілізованому світі. Весна 2017 року.

Як пише Радіо “Свобода”, “в Одесі представили виставку про війну на Донбасі «Одна війна, одна нація два погляди» французької фотографині Гаель Жірб і двох спеціальних кореспондентів «АрміяInform» Володимира Скоростецького і Тараса Греня.

До цього 80 фотографій показували в Києві, а потім повезуть до Львова. На 40 фотографіях французької журналістки мешканці прифронтових селищ та міст – Авдіївки, Пісок, Опитного, Золотого та інших. Роботи зроблені з 2016 по 2018 рік. Українські військові кореспонденти фотографували солдатський побут, бої та евакуацію поранених. Їхні 40 фото були зроблені з 2014 по 2018 роки.

«Ми готували цю виставку досить тривалий час. З перших днів війни на сході України військові журналісти були поруч, але є ще одна сторінка – це робота цивільних журналістів та життя людей власне на війні. Завдяки тому, що виставка їздить країною, люди будуть знати правду про війну – не будуть героїзувати або демонізувати військових», – заявив Скоростецький.

Гаель фотографує в Україні з 2016 року – її перші зйомки були в Авдіївці. Відтоді вона майже весь час мешкає у Львові. Регулярно їздить у відрядження на Донбас.

«Це важливо для українців, знати, що відбувається на фронті. Я на передовій бачила, як військові та мирні мешканці працювали разом, як вони виживали разом. Проте на мирній частині України часто говорять про мешканців прифронтових селищ як про сепаратистів, а це не так», – говорить Гаель.

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

18 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

1 годину тому