Завдяки меценатській допомозі народного депутата від “Європейської Солідарності” Миколи Княжицького колекція львівського Дому Франка збагатилася цінним експонатом – примірником першовидання поеми “Мойсей” (1905 року видання) з власноручною авторською присвятою Івана Франка Євгенові Чикаленку. Урочисте вручення та презентація для гостей та друзів Дому Франка відбулась сьогодні у Львові.
Про це з місця події повідомляє кореспондент ІВ “Четверта студія”.
Захід відвідали народні депутати фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка та Микола Княжицький, а також голова Львівської облради Олександр Ганущин та друзі Дому Франка у Львові. .
За словами нардепа Олега Синютки, провідні українські постаті, як Іван Франко, дали поштовх творити все українське.
“Радянська система всю українську сутність спробувала звести до трикутника: Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Це ті постаті, з якими не можна було нічого зробити. Від них переповнювало дух. Виявляється, що поруч творили Іван Труш, Микола Лисенко, Андрей Шептицький. Кожен – це постать і велич. Всі такі різні, але вони завжди були на українській стороні. Сьогодні теж одні є “зеленими”, інші – “червоними”, треті – “фіолетові”, хтось – каламутно-коричневий. Але сьогодні все потрібно відкинути та відгорнути, бо є дві сторони: одна – їхня, а друга наша – українська. І коли ми подивимося на тих видатних людей, то зрозуміємо, що вони дали поштовх творити все українське”, – наголосив народний депутат.
“Кожен автограф Івана Франка – на вагу золота. Франкова присвята Чикаленкові – свідчення щирої шани і творчого приятелювання двох великих українців, а водночас – і нерозривного зв’язку Галичини й Наддніпрянщини. Культура меценатства, завдяки якій колекція Музею Франка збагатилася унікальними надбаннями, має глибоку історичну традицію – від Чикаленка й митрополита Андрея Шептицького до сучасних благодійників. Плекати і розвивати її – означає плекати й розвивати національну культуру”, – сказав директор Дому Франка Богдан Тихолоз.
Додамо, за підтримки Миколи Княжицького також відреставровано портрет адресата присвяти – Євгена Чикаленка, видатного українського підприємця, громадського діяча, видавця та благодійника, чия діяльність зміцнювала культурні зв’язки між Галичиною та Наддніпрянщиною, торуючи дорогу до Незалежності.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу