Акушеру львівського пологового будинку винесли вирок за смерть дитини

Новини 31 Липня, 2020 437

Вперше в Україні лікар, якого визнали винним у смерті немовляти, отримав максимальний термін за статтею «Лікарська недбалість».

Про це йдеться у матеріалі “Фактів“, пише “Четверта студія” з посиланням на “Варта1”.

Днями Шевченківський районний суд Львова засудив акушера Романа Ш. (прізвище не вказується, так як вирок ще не вступив в законну силу) до трьох років позбавлення волі.

Трагедія сталася ще в 2015 році. Тоді в Україні був великий скандал через низку смертей новонароджених у пологових будинках Львова.

Тоді, після загибелі п’ятого немовляти поспіль в одному і тому ж пологовому будинку, львів’яни навіть вийшли на масові акції протесту.

Серед тих, хто втратив свою дитину в одному з львівських пологових будинків в 2015 році, були і подружжя Надії та Миколи Молоко.

“Вагітність моєї дружини Надії проходила без будь-яких патологій, — згадує Микола Молоко. — Наш первісток був дуже бажаним. Знали, що буде хлопчик. Офіційно нікому не говорили, але у малюка ще до народження було ім’я. Синочка вирішили назвати Михайлом”.

Батько згадує, що їх попередили, дитина з великою вагою — чотири кілограми, і пологи можуть бути не легкими.

Надія тоді запитала: «Може тоді кесарів розтин зробимо? Або укол якийсь, щоб пологи прискорити? » «Навіщо? — запитав лікар. — Всі мучаться і ти повинна мучитися».

Я не розумію, чому лікар-акушер так пручався, щоб зробити Надії кесарів розтин. Пологи дійсно були дуже важкими і тривалими. Цілих 13 годин. Але дитина все ніяк не хотіла з’являтися. Не уявляю навіть, що довелося пройти моїй дружині. Лікарі й на живіт їй тиснули, і що тільки не робили.

Я чоловік, і то, не все міг витримати. Пам’ятаю тільки, як лікарі перемовлялися між собою.

“Що будемо робити?” «Давай я буду зверху тиснути, а ти знизу». Дружина плакала, благала все-таки зробити кесарів, але її не слухали. А потім, тільки через 13 годин, дитину все ж вирішили діставати з допомогою кесаревого розтину. Зробили надріз скальпелем на животі Надії і почали діставати. Чую, один лікар іншому кричить: «Тягни давай. Чи не бачиш, що всередині ще ніжка залишилася?» Чому відразу не робили кесарів розтин? Стільки часу було згаяно.
Малюк не закричав і взагалі не подавав ніяких ознак життя.

«Ваш син у важкому стані. Викликаємо «швидку», — сказав мені акушер.

За життя хлопчика боролись 13 лікарів. Однак, зусилля були марними. Хлопчик помер.

“Дізнавшись, що ми написали заяву в поліцію, лікар-акушер Роман Ш. Подзвонив мені й запропонував зайти до нього в відділення. Коли я прийшов — він був в своєму кабінеті з адвокатом. Простягає мені конверт і говорить: «Візьми гроші й забери заяву». «Я не буду брати ваші гроші», — відповідаю. «Невже не розумієш, що ти нічого не доведеш? І тоді у тебе не буде нічого — ніякої компенсації». Але я вийшов з його кабінету, не попрощавшись. — Скільки було в конверті, ви знаєте? — Двадцять тисяч гривень. Але навіщо мені ці гроші, якщо немає нашого малюка?” — розповідає батько.

“Потім почалося слідство. Було дуже важко. Експертизи затягувалися, проходили всі терміни. Але ми не здавалися. І ось все-таки добилися свого. Романа Ш. засудили до трьох років позбавлення волі й на такий же термін позбавили права займатися лікарською діяльністю. Коли лікарю-акушеру давали останнє слово, він навіть не вибачився”, — згадує пан Микола.

На питання, у чому конкретно звинувачували Романа Ш. батько хлопчика відповів: “Це саме він заборонив робити кесарів розтин. Його недбалість призвела до загибелі дитини. Так говориться у вироку”.

У пологовому будинку Львова, де померла дитина, вирок не коментують. Співробітниця пологового відділення, яка не побажала представитися, сказала, що провини в смерті дитини вона і її колеги не визнають.

Коментарі

Позначки: , ,