Як отримати компенсацію за знищене внаслідок російської агресії житло

Ми переможемо 20 Грудня, 2024 17

Внаслідок російської агресії багато українців втратили своє житло, воно стало непридатним для проживання та не підлягає відновленню. Як діяти, щоб одержати компенсацію, куди для цього треба звертатися і які документи надавати — детально про алгоритм дій розповідають юристи Українського ветеранського фонду.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Український ветеранський фонд.

Крок 1. Надати до органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності — до військово-цивільних адміністрацій за місцем розташування житла такі документи:

  • заяву про проведення обстеження зруйнованого житла;
  • копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;
  • копію документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку і має відмітку в паспорті)
  • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Крок 2. Протягом 5 календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла (здійснюється у строк до 30 календарних днів з моменту прийняття такого рішення).

Крок 3. Протягом 3 робочих днів з моменту проведення обстеження безоплатно заявник отримує від органу місцевого самоврядування / військово-цивільної адміністрації:

  • акт обстеження житла;
  • довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.

Крок 4. Зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло. Для цього слід звернутися до державного реєстратора та подати:

  • акт обстеження житла;
  • документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна.

Крок 5. Отримавши довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації, постраждалі або їх представники додатково подають другий пакет документів до органів місцевого самоврядування чи військово-цивільної адміністрації:

  • заяву у довільній формі про виплату грошової компенсації. У заяві треба зазначити реквізити банківської картки, на яку перераховується компенсація, та вказати, що заявник не звертався по виплату до інших органів місцевого самоврядування чи військово-цивільних адміністрацій;
  • копію довідки про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації;
  • копію акта обстеження житла;
  • інформаційну довідку (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням, яка видається на підставі акта обстеження житла.

Крок 6. Протягом 3 робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.

Розмір компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна розраховується відповідною комісією за встановленою законодавством формулою, окремо виведеною для будинків і окремо для квартир. Компенсація надається лише в межах граничних квадратних метрів знищеного житла:

  • не більше 150 кв. м — для квартир;
  • не більше 200 кв. м — для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

Детальніше дізнатися про порядок отримання компенсації за пошкоджене чи знищене житло можна під час вебінару від Українського ветеранського фонду. Запис — за посиланням

https://www.youtube.com/live/bfKUTvi1G-M

Коментарі

Позначки: ,