Видання The Economist проаналізувало шанси на успіх потенційної військової операції ЗСУ з повернення Криму.
Історія знає приклади, коли військові дії в Криму, зазвичай закінчувались тисячами загиблих: Кримська війна 1853-56, громадянська війна в росії 1917-21, Друга світова. Військові дії на території півострова проходять в умовах складного рельєфу.
Контрадмірал Микола Жибарєв, який першим у липні 1992 року здійснив перехід військовим кораблем з Севастополя до Одеси та підняв на судні український прапор, вважає, що дипломатія є найперспективнішим шляхом повернення Криму. Водночас генерал-лейтенант Михайло Забродський каже, що Сили оборони здатні здивувати ворога, а не просто йти в лобову атаку.
Видання пише, що Україна, повертаючи окуповані території Херсонщини та Харківщини, могла розраховувати на серйозну підтримку місцевих інформаторів та партизанів, але навряд ЗСУ можуть розраховувати на це якщо йдеться про повернення Донбасу та Криму.
«Більшість тих, хто симпатизує Україні, давно втекли або були вигнані. Операція з повернення Криму, ймовірно, наштовхнеться на опір з боку проросійських партизанів»
Аналітик Національного інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлєсков вважає, що спроба повернути Крим під український прапор стала б «дорогою» військовою операцією та призвела б до розколу зі союзниками, який країна в теперішніх умовах не може собі дозволити.
Коментарі
Позначки: Крим