Чому родини полеглих захисників і захисниць не одразу отримують виплати

Ми переможемо 07 Березня, 2023 134

Пояснення юристів

Давно подали документи, але досі не отримали одноразову грошову допомогу. Це частий запит до наших юристів від родин загиблих і померлих ветеранів або військових. Пояснюємо чому так.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Український ветеранський фонд.

Міністерство оборони України змінило порядок виплат одноразової грошової допомоги для сімей загиблих захисників і захисниць. Відтепер це може займати більше часу через шлях, який мають пройти документи:
🔹 заяву та відповідний пакет документів подають у найближчий Територіальний центр укомплектування і соціальної підтримки
🔹 після завірення копій, ТЦК СП надсилають документи в обласний чи міський ТЦК СП.

Далі шлях виглядає наступним чином:
▪️ військова частина
▪️ обласний (Київський міський ТЦК СП
▪️ Департамент соціального забезпечення
▪️ Департамент надсилає запит до Кадрового центру ЗСУ – чи відноситься загиблий військовослужбовець до бойових безповоротних втрат під час воєнного стану
▪️ після підтвердження Кадрового центру ЗСУ, Департамент соціального забезпечення звертається  до обласних (Київського міського) ТЦК СП, щоб вони перевірили відповідність документів чинному законодавству. Впродовж 3-х робочих днів опрацьовує отримані пропозиції
▪️ документи опрацьовують підрозділи апарату МОУ і Генштабу ЗСУ
▪️ Комісія Міноборони отримує документи на розгляд.

Коли рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги прийняли, Департамент соцзабезпечення доводить його до фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ ЗСУ (КСВ ЗСУ) для інформування обласних (Київського міського, районних, міських) ТЦК СП протягом трьох робочих днів. Паралельно готує проєкти розподілів відкритих асигнувань для виплати допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження документів з обласного (Київського міського) ТЦК СП.

Далі Районні (міські) ТЦК СП повідомляють заявників про прийняте рішення щодо призначення ОГД (відмови у призначенні, повернення документів на доопрацювання).
КСВ ЗСУ не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань для виплати ОГД готує та надає Держказначейству України розподіли відкритих асигнувань у розрізі розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Виплата ОГД здійснюється обласним (Київським міським) ТЦК СП на підставі наказу не пізніше 5 робочих днів з дня відкриття асигнувань.

Як бачимо, процедура погодження документів і прийняття рішення потребує часу. Опісля виплата грошової допомоги відбувається поетапно. Як саме? Розповідали про це у попередніх публікаціях.

Нагадаємо, родини загиблих чи померлих ветеранів, ветеранок, захисників і захисниць України можуть отримати одноразову грошову допомогу – 15 млн грн.

Не знаєте, які документи потрібно підготувати?

Не розумієте, куди та в якому порядку їх подавати?

Залишайте заявку на безплатну юридичну консультацію від Українського ветеранського фонду. Юристи допоможуть розібратись: https://cutt.ly/s9Asnpo

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО – NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.

Коментарі

Позначки: