Вибори-2020

На Львівщині клан рветься до влади

Про життя та благодійність кандидата на голову Дрогобицької ОТГ Андрія Веселого у просторах інтернет-видань можна прочитати багато. Освіту та диплом із відзнакою він здобув у Канаді, вже в Україні побудував успішний бізнес, згодом навіть започаткував благодійний фонд і допомагав…ветеранам АТО? А нещодавно, начебто з політичних мотивів йому навіть підпалили машину!  Але чи все так? Що ховається за посмішкою Андрія Веселого та звідки статки його родини? Чи такі уже там всі патріоти, чи може, в цій родині навіть не підтримували Майдан та усунення режиму Януковича?

Давайте розбиратись, адже Веселі не на жарт прагнуть осісти у владних кабінетах Дрогобицької об’єднаної громади і заради цього йдуть на відчайдушні вчинки. А тепер все по порядку.

Рідний брат Андрія Веселого Василь Веселий – колишній водій кримінального злочинця Васі Пушка. Пушко був правою рука покійного Миколи Лозинського – кримінального авторитета Колі Рокеро, якого кілери вбили у Львові в 2007 році. За даними численних журналістських матеріалів, після смерті Рокеро саме Пушко взяв у свої руки управління бригадою, що спеціалізувалась на ввезенні в Україну крадених іномарок та контрабанді і збуті наркотиків.

Окремим епізодом, що заслуговує на увагу виборців Веселих, в біографії того таки Василя Веселого стала робота на дежрпідприємстві «Укрпошта» у Львові в часи правління «сім’ї» Віктора Януковича. Призначили туди цього «бізнесмена» у 2012 році.

“Такі як Василь Веселий – один із одіозних посадовців режиму Януковича, не те, що не мають права претендувати на якісь посади, а й повинні відповісти за свої зловживання на попередній посаді», – ось як після Революції Гідності новопризначена голова Львівської облдерадміністрації Ірина Сех охарактеризувала пана Веселого.

Зa однією з версій джерел у правооохоронних органах, під чac пeрeбувaння нa пocaді Вacиль Вeceлий вкрaв у дeржaвнoї кoмпaнії щoнaймeншe 10 млн гривeнь. І зaвжди уникaв відпoвідaльнocті зa цe. Спрaвoю Вeceлoгo зaймaлacя і ГПУ і СБУ. Нaвіть прaвooxoрoнці дoмoглиcя тoгo, щo cуд oдягнув нa Вeceлoгo eлeктрoнний брacлeт, з яким той навіть тривалий час ходив на роботу.

Алe цe нe зaвaдилo Вeceлoму вийти cуxим із вoди.

Нaвіть більшe, під чac cлідcтвa Вeceлий нe криючиcь придбaв шикaрнe eлітнe aвтo мaрки «Бeнтлі», нe криючиcь їздив нa відпoчинoк і шикувaв у нaйдoрoжчиx київcькиx рecтoрaнax.

Та варто згадати ще один важливий факт із біографії цього «поштаря».  Із розповідей львівських журналістів: коли у Львові на представленні губернатора Олега Сала Олександр Вілкул зачитав указ про призначення, а зал вигукнув криками “Ганьба! Сала на нари!”, заступники Веселого бігали по залу і намагалися затулити незадоволеним рота.

Але й це не найсумніше у поштовому періоді життя Васі Веселого.

Вперше в історії “Укрпошти”, в січні 2014 року львівська філія держпідприємства блокувала виплату львівським друкованим виданням грошей за передплату з метою придушення висвітлення злочинних подій режиму Януковича в період Майдану. Тим самим ставлячи під загрозу їх економічну спроможність. Львівським журналістам довелось двічі пікетувати Веселого, щоб добитись повернення зароблених коштів.

Більше того, Василь Веселий, якщо вірити Ірині Сех, “забороняв працівникам навіть в обідню перерву йти на Майдан”, а сама “Укрпошта” поширювала в скриньки львів’ян листівки проти євроінтеграції.

Але перейдімо до ще однієї не менш значущої сторінки в житті Василя Веселого.

Очевидно, недостатньо йому було тих мільйонів з нашої пошти, тож вирішив він заробити й на регіональних будівельних проектах в сусідній області. Хоча заробити – це не про нього. Привласнити, правильніше сказати.

Як повідомило у березні 2020 року видання «Наші гроші», компанію, кінцевим власником якої є Василь Веселий, підозрюють у привласненні коштів на будівництві басейну в Коломиї за 200 мільйонів.

Слідчі встановили, що у кінці 2017 р. Коломийська міська рада замовила першу чергу будівництва басейну по вул. Богдана Хмельницького, 67 в м. Коломия за 198,05 млн грн. До жовтня 2019 року фірма мала звести типову будівлю басейну за проектом «H2O-Classic» від ТОВ «Спортпроект» першого віце-президента Федерації плавання України Володимира Шуміліна за 104,23 млн грн. Решта коштів повинна була піти на котельню, зовнішні інженерні, електричні та комунікаційні мережі, благоустрій та озеленення території.

18.09.2019 Коломийська міська рада та «Концерн «Київпідземшляхбуд» уклали додатковий договір щодо продовження терміну дії договору до 31.12.2020 у зв`язку із затримкою фінансування. На цей час по договору профінансовано 103, 01 млн грн., разом з тим роботи в повному обсязі не виконано.

За інформацією наших джерел у правоохоронних органах, у витязі з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 10.01.2020 чітко вказано:

«Посадові особи ТОВ «Концерн «Київпідземшляхбуд» здійснили розкрадання (привласнення) бюджетних коштів, виділених Коломийської міської радою в рамках договору №8 про виконання робіт з «Будівництва типової будівлі басейну «H2O-Classic». Бенефіціарний власник: Веселий Василь Васильович».

Як можна уже зрозуміти, в родині Веселих гроші – вдосталь. Їй вдосталь і щоб «залагодити» проблемні справи, щоб створювати благодійні фонди та демонстративно підтримувати ветеранів АТО, і щоб партію створити та висунути своїх людей до «злачних» місць на виборах, і щоб авто кандидата підпалити за потреби.

Директору підприємства Анатолію Гальчуку оголошено підозру, слідство триває. Правопорушнику також повідомлено про підозру за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах або організованою групою) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Невдовзі суд обере підозрюваному запобіжний захід.

Тож другий тур мерських перегонів – не за горами. Хто стане головою ОТГ та працюватиме для громади – обирати мешканцям.

Поліцейські Прикарпаття повідомили про підозру керівнику підприємства у заволодінні 14 мільйонами гривень бюджетних…

Опубліковано Поліція Івано-Франківської області Середа, 4 листопада 2020 р.

Першоджерела, використані для написання матеріалу: тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут і тут.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

5 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

6 години тому