Мер Львова заявив, що жодних рекомендацій, як місто повинно діяти в рамках карантину, ніхто не надає….
У коментарі радіо «Львівська хвиля», міський голова Львова Андрій Садовий поділився «новими правилами життя у Львові», а також розповів, які заходи будуть вживатися у місті в рамках карантинних заходів.
Як пише «Четверта студія», мер Львова також заявив, що міський штаб працює щодня, щоб розробляти конкретні інструкції, оскільки їх ніхто місту не надає….
«Ми ще до кінця не розуміємо наскільки все міняється кожного дня. Ось ці ось напрацювання, які я озвучив, ми вчора цілий день над ними працювали. Ви думаєте, що ми отримуємо якісь рекомендації від когось? Оце те, що ми моніторимо, що у світі робиться – оце ми імплементуємо у Львові», – наголосив Садовий.
Коментар міського голови Львова, який він надав радіо «Львівська хвиля», надаємо повнотекстово:
«Ми пов’язані не тільки з Європою, ми пов’язані зі світом і ви бачите, що багато країн вже оголосили карантин до середини квітня і можу вам чітко сказати, що цей світ зміниться кардинально. Тому ми бачимо, що таке глобалізація. Тому ми маємо карантин у Львові по 3 квітня, але він може бути продовжений.
У нас сьогодні буде засідання по надзвичайних ситуаціях і ми приймемо наступні важливі рішення, у тому числі про закриття у Львові всіх торгових комплексів, всіх ресторанів, барів, кафе. Фактично, відсьогодні можуть працювати лише магазини, які продають продукти харчування, речі першої необхідності і, звичайно, аптеки. Також ми дамо рекомендації для магазинів, як має бути організований процес, тому що є рекомендації, щоб люди не було близько один біля одного, щоб вони знаходилися хоча б на відстані двох метрів.
Насправді цей грип, він не до кінця зрозумілий, маю на увазі цей штам коронавірусу, але люди ним перехворіли і в принципі позитивних випадків є в сто разів більше ніж негативних. Головне, щоб ця епідемія не захопила всіх одночасно, щоб система медицини просто не зламалася.
Я в принципі оптимістично дивлюся в завтрашній день, я знаю, що львів’яни є свідомі і ми чітко будемо дотримуватися всіх правил.
– Свідомість і відповідальність- це добре. Але чи є якісь санкції щодо закладів, які порушуватимуть вимоги карантину?
– Тут вже включається в роботу правоохоронна система, ми вже маємо досвід патрулювання муніципалів і поліції, коли вони вчора і позавчора ходили та перевіряли різні заклади, робили поки що зауваження. Я думаю, система буде працювати з кожним днем все сильніше.
Українці, вони ж деколи протестують проти таких обмежень. Тут треба розуміти, це наша з вами безпека. Я би просив самих львів’ян інформувати про випадки порушень нашого співжиття під час карантину, тому що ми насправді в переддень до надзвичайної ситуації, ми повинні це розуміти. Ми переходимо на зовсім інший режим нашого життя, тому, звичайно, покарання буде.
– Як технічно буде виглядати це все? Поки це ніби ваше усне звернення, має ж бути якась постанова, щось таке…
– Зараз йде підготовка до штабу. О 10.00 засідання штабу, після цього – засідання комісії по надзвичайних ситуаціях і, орієнтовно о 13.00, буде мій брифінг, на якому я чітко оприлюдню всі напрацювання комісії по надзвичайних ситуаціях, які будуть імплементовані негайно.
Після рішення комісії, всі торгові комплекси і великі магазини мають бути закриті, ми даємо їм час до кінця дня.
Щодо закладів де продаються засоби особистої гігієни. Однозначно, такі заклади мають працювати. Але там також має бути дотриманий режим, щоб не було жодних скупчень і власники магазинів за це мають нести відповідальність.
– Багатьох здивував дозвіл роботи саун, лазень, салонів краси…
– Ми закриваємо, це однозначно. Просто, деякі люди починають трактувати рішення комісії по-своєму. Жодні басейни, жодні лазні, жодні сауни… я вважаю, що це є не на часі і треба перетерпіти.
– А як автосервіси, гіпермаркет «Епіцентр» – вони також під цей карантин потраплятимуть?
– Якщо ви подивитеся, що робиться в світі – закривається все. Тобто, я розумію, що ми стоїмо на віддалі одного-двох тижнів, але краще себе перестрахувати, краще зменшити кількість людей, які можуть бути інфіковані аніж потім мати дуже трагічні наслідки. Це вже питання відповідальності кожного з нас.
– Що робити з громадським транспортом, де також є велике скупчення людей?
– Стосовно громадського транспорту, то ми сьогодні на комісії будемо обговорювати наступну пропозицію, щоб у громадському транспорті були виключно сидячі місця, тому що люди між собою не мають контактувати близько. Ми не можемо зупинити весь громадський транспорт. Це було б неправильно, тому що це було б шоком для львів’ян. Але більшість львів’ян повинні зрозуміти, що треба так вибудовувати маршрути, щоб можна було пройти пішки.
Ми ще до кінця не розуміємо, львів’яни, наскільки все міняється кожного дня. Штаб працює кожного дня. Ось ці ось напрацювання, які я озвучив, фактично ми вчора цілий день над ними працювали. Зараз будуть конкретні інструкції для всіх. Це – титанічна праця. Ви думаєте, що ми отримуємо якісь рекомендації від когось? Оце те, що ми моні торимо по світу, те, що у світі робиться – оце ми імплементуємо у Львові.
– Як щодо храмів, церков, костелів, синагог?
– Я думаю, що Рада Єпископів прийме самостійно рішення, я вітаю пропозицію Блаженнішого Святослава щодо споглядання через інтернет, сам вчора особисто Службу Божу з Києва, дивився по інтернету. Я думаю здоровий глузд має перемагати”.
Джерело: “Львівська хвиля”
Коментарі
Позначки: безпека, громадський транспорт, засоби гігієни, карантин, Коронавірус, Львів, обмеження, поліція, Садовий, сауни, торгові центри, церкви