Перехід Львова до «помаранчевого рівня» ускладнює ситуацію, адже місто потрапляє під чергові обмеження, – нардеп

Коронавірус 03 Серпня, 2020 742

Олег Синютка. Фото 4studio

Винна влада Львова та області: за майже півроку карантинних заходів представники влади не спромоглись налагодити елементарну кампанію із інформування громадян щодо алгоритму дій в разі підозри на хворобу

Львівщина продовжує тримати сумнівне лідерство щодо кількості хворих на COVID-19, як загалом по Україні, так і в щоденній динаміці поширення коронавірусу. Львів і три райони області віднесені до «помаранчевого» рівня небезпеки Covid-19 і всіх нас приголомшила новина про смерть від коронавірусної інфекції начальника Старосамбірського центру первинної медико-санітарної допомоги Василя Савенка.

Про це у Фейсбуці пише народний депутат України від “Європейської Солідарності” Олег Синютка, інформує Четверта студія.

Він нагадує, що у неділю Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я, на своїй сторінці у Фейсбук, розмістила тривожний (а по тональності – насправді драматичний) пост: «Моє серце рветься від болю. Знаю, що мої друзі-лікарі роблять все можливе і неможливе. Але вже понад 260 людей на Львівщині пішли з життя через підступний вірус… Найбільше серед усіх областей… Серед них – знайомі, колеги лікарі… Вже майже 1000 хворих медиків – це ще один антирекорд області».

Вона звернулася до місцевої влади із закликом: «Зараз не до ґонорів і образ. Почуйте поради, адже фахівці МОЗ і ЦГЗ були, ретельно пропрацювали з департаментом ОЗ і готові допомагати по кожній проблемі».

“Яких ще доказів потрібно для констатації того, що місцева влада або взагалі нічого не робить, або коментує в стилі, що у всьому винні люди, які не дотримуються вимог карантину. Натомість за майже півроку карантинних заходів влада у Львові та області не спромоглась налагодити елементарну кампанію по інформуванню громадян щодо алгоритму дій в разі підозри на хворобу”, – підкреслив народний депутат.

Він додав: “Більше того, знову зросла черга в лабораторії, отже люди довгими днями не знають: вони здорові, чи може, хворі? Масового тестування як не було, так і немає. Засобів захисту лікарям бракує і ці проблеми покриваються волонтерами, благодійними фондами та бізнесом. Забезпечення лікарень всім необхідним також залишає бажати кращого. І це при тому, що карантин триває з березня, а на протидію пандемії з бюджету було виділено понад 60 млрд. грн”.

“Пандемія триває і лише набирає темпів, а гроші вже закінчились. На питання, куди пішли гроші, уряд демонструє якісь відписки. І це, не згадуючи про економіку, яка постраждала від карантинних обмежень, і яку влада, як міська так і центральна, не знають, як виводити з кризи. Перехід Львова до «помаранчевого рівня» додатково ускладнює ситуацію, тому що місто потрапляє під чергові обмеження. А це знову удар по галузі туризму та пов’язаному з ним бізнесу. Знову втрати бюджету. Поки інші регіони поступово намагаються відновити економічні процеси і налагодили відносно системну роботу органів охорони здоров’я, влада Львова і області шукає, хто винен в їхній непрофесійності та бездіяльності”, – написав Олег Синютка.

Винна влада Львова та області ❗Львівщина продовжує тримати сумнівне лідерство щодо кількості хворих на COVID-19, як…

Опубліковано Олег Синютка Понеділок, 3 серпня 2020 р.

Коментарі

Позначки: , , , ,