Коронавірус

На Львівщині зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих, центром є місто Львів, – Микичак 

В останні дні на Львівщина зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих у реанімаціях. Центром тривоги, на жаль, є місто Львів. За два місяці епідемії не створено власну лабораторну базу. В обласному лабцентрі МОЗ велика черга і тривале очікування на ПЛР- тестування.  МОЗ підключено для плр-діагностики пацієнтів Львівщини лабораторні центри Тернопільщини і Львівщини. Натомість, окрім Центру легеневого здоров’я у Львові не відкрито жодної додаткової лабораторії.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ перший заступник міністра охорони здоров я України Ірина Микичак.

Як повідомляється, Прем’єр-міністр України провів термінову нараду Львівська обласна державна адміністрація з керівниками області і м.Львова Максим Козицький Олександр Ганущин Андрій Садовий та директорами закладів охорони здоров’я і лабораторного центру МОЗ.

“Отже, ситуація непроста. Дійсно на Львівщині проведена значна робота з подолання епідемії. А медична галузь області при правильній організації спроможна забезпечити медичну допомогу. 🔺Подяка медикам за важку працю і професіоналізм.  Однак, в останні дні на Львівщина зростає захворюваність львів’ян і кількість важких хворих у реанімаціях. І ця тенденція тривожить Центром тривоги, на жаль, є місто Львів. Прикро, що за два місяці епідемії не створено власну лабораторну базу. В обласному лабцентрі МОЗ велика черга і тривале очікування на ПЛР- тестування.  МОЗ підключено для плр-діагностики пацієнтів Львівщини лабораторні центри Тернопільщини і Львівщини. Натомість, окрім Центру легеневого здоров’я у Львові не відкрито жодної додаткової лабораторії”, – зазначає Микичак.

Вона також  наголошує на тому, що “непоодинокі скарги від пацієнтів на відмову в госпіталізації у деякі медзаклади, орієнтовані на Covid19. 🔺Попри спалах внутрішньолікарняного інфікування у лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова немає належного реагування, не переорієнтовано маршрути ургентних пацієнтів”.

Директори лікарень С.Федоренко, Любомир Рак Maxym Prykupenko Василь Обаранець розповіли про ситуацію в лікарнях, а також про брак фінансування медзакладів у рамках договорів з НСЗУ (у тому числі covid-пакет), забезпечення засобами захисту та медикаментами. Особливо турбує медиків нехтування мешканцями міста вимог карантину.

Голова уряду дав низку доручень керівникам області , МОЗ і НСЗУ . Особлива увага була зосереджена на:

1)дотриманні правил інфекційної безпеки у лікарнях, попередженні внутрішньолікарняних спалахів

2)розширенні мережі лабораторної діагностики і запровадження методики пулінгу за прикладом європейських колег.

3)допрацювання програми медичних гарантій і дофінансування медичних закладів

Безпека і життя людей вимагають непопулярних складних рішень. Жорсткий карантин дійсно не може бути вічним. Економіка безсумніву теж потребує інтенсивної терапії. Тому від особистої “епідкультури” кожного з нас сьогодні залежить надто багато. Маска, рукавички, чисті руки, соціальна дистанція, уникнення скупчення людей у часі і просторі дасть нам змогу врятувати життя багатьох людей. Маємо обирати між комфортом і безпекою”,- наголошує Микичак.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

21 годину тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

22 години тому