Львівська обласна лікарня та 8 лікарня Львова недоотримали фінансування від Національної служби здоров’я України за квітень і травень.
Про це Суспільному повідомили керівники цих медустанов, пише Четверта студія.
Львівська обласна лікарня за квітень і травень недоотримала від Національної служби здоров’я близько 15 мільйонів гривень, каже керівник лікарні.
“Пріоритетні пакети у нас не проходять – це неонатологія, гострий інфаркт і гострий інсульт. Ми не отримали грошей. Пологи у нас ще не проходять, бо ми ще не відкрилися і отримали тільки по глобальному бюджету, а також не отримали гроші під коронавірус”, — каже генеральний директор Львівської обласної лікарні Михайло Гичка.
Зараз медикам виплатили зарплату за квітень та аванс за травень.
“Нам на заробіток треба 18 мільйонів гривень. За квітень з НСЗУ нам перерахували 24 мільйони. На сьогодні (25 травня, — ред.) також перерахували ще плюс 15 і ми з цього вийшли, що заплатили за квітень і аванс за травень. Окрім зарплати ми ще маємо закупити медикаменти для пацієнтів, ми маємо купити обладнання, все що вимагає НСЗУ, ми це все маємо виконувати”, — каже Михайло Гичка.
Працівниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик каже, зараз вже опрацювали звіти Львівської обласної лікарні. Їх передали у казначейську службу для оплати.
“Це означає, що заклад найближчим часом за цими напрямками отримає уже кошти – це кошти за квітень. За підсумками роботи у травні, заклад отримає кошти уже у червні, коли закінчиться звітний місяць”, — каже Христина Петрик.
Затримують гроші і для 8-ї міської лікарні. Там не виплатили гроші за послуги, які надають для хворих на коронавірус. Виплата не пройшла, адже досі ведуть перемовини про підписання договору, каже директор медзакладу. Його мали підписати у квітні, проте лікарня не може виконати усі умови.
“За вимогами НСЗУ в “ковідні” бригади має входити обов’язково пульмонолог, терапевт або педіатр. А так як ми хірургічного профілю установа, то в нас менша кількість пульмонологів, терапевтів, педіатрів і ми не можемо забезпечити всі бригади даними спеціалістами – ми їх забезпечуємо іншим спеціалістом – це анестезіологом. Згідно вимог НСЗУ і постанови не може бути анестезіолог”, — каже керівник 8-ї лікарні Василь Трунквальтер.
Зараз щодо цього ведуть перемовини. Ось як ситуацію коментують у НСЗУ:
“За пріоритетні послуги заклад отримає виплату найближчим часом. За пакетом стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 також отримає найближчим часом. Ми вже опрацювали звіти від цих лікарень і вже передали їх на оплату. Договір на допомогу пацієнтам із COVID-19 у 8-ї міської клінічної лікарні є і він діє від квітня, а підписаний 5 травня”, — розповіла працівниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик.
Також Христина Петрик пояснила чому виникає ситуація, коли лікарні отримують гроші швидше або ж пізніше.
“Це все залежить у який період заклад підписав договір з НСЗУ і як швидко подав звіт про свою роботу у поточному місяці. Цей звіт є підставою для оплати”, — пояснила Петрик.
Коментарі
Позначки: Гичка, Коронавірус, НСЗУ