Львівщина від завтра може увійти в червону зону

Коронавірус 26 Жовтня, 2021 519
Антитіла до коронавірусу живуть в організмі 9-10 місяців. Фото з відкритих джерел

Антитіла до коронавірусу живуть в організмі 9-10 місяців. Фото з відкритих джерел

В області протягом трьох діб і більше фіксують перевищення трьох показників – рівня захворюваності, госпіталізацій і заповненості ліжок, забезпечених киснем. Відтак львівські епідеміологи не виключають, що на завтрашньому засіданні Державна комісія ТЕБ і НС може прийняти рішення про переведення Львівщини у червону зону.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Еспресо.

Крім окремих об’єктів, яким дозволено буде працювати (а це банки, аптеки, продуктові магазини і магазини, де продають корм для тварин), все інше буде закрито.

“Якщо на об’єктах буде вакциновано 100% працівників і вакцинованими будуть 100% їх відвідувачів, то такі об’єкти також зможуть працювати”, – наголосив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут.

За словами керівниці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталії Іванченко, зараз на Львівщині діє 59 бригад у складі працівників Держпродспоживслужби, які від учора, 25 жовтня відвідують окремі заклади і перевіряють наявність документів, які підтверджують вакцинацію у працівників та відвідувачів, а у разі виявлення порушень вживають відповідних заходів адміністративного й дисциплінарного впливу.

Ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в області продовжує залишатися напруженою.

“Щодня госпіталізують понад 300 осіб. За вчорашню добу, 25 жовтня у лікарні поступила 301 особа. Загалом від початку реєстрації захворюваності на COVID-19 у Львівській області захворіло 174,5 тисячі людей. Але проблема полягає не тільки у тому, що багато людей хворіє, а й у тому, що багато хворіє важко. У реанімаційних відділеннях перебуває 207 осіб, з них понад 60 – на штучній вентиляції легень. Це – майже кожен третій. Статистика попередніх днів була такою ж невтішною і, на жаль, ми маємо досить багато летальних випадків. Загалом від початку пандемії ми втратили 4433 жителів Львівщини. Це – населення невеликого населеного пункту”, – навів аналогію Олег Когут.

Він підкреслив, що з трьох попередніх хвиль ця є найважчою і невідомо, як довго вона буде тривати: “Перебіг захворювання є значно швидшим. Клінічні прояви – більш агресивними”.

Епідеміолог нагадав, що захворювання може мати як маніфестну форму, з розгорнутою клінікою, так і без ознак. Такі хворі є вкрай небезпечними для оточуючих. Ось чому потрібно носити маску – навіть тим, хто вже вакцинувався.

“Безумовно, якщо у людини є ознаки захворювання, їй треба залишатися вдома, – зазначив він. – А ознаки захворювання є такими ж, як і застудної інфекції. Починається, як правило, з підйому температури, головного болю, загальної слабкості, кашлю. Необхідно викликати лікаря і не відвідувати місця, де можливий контакт з багатьма людьми (роботу, торгові центри і т.д.)”.

Коментарі

Позначки: , ,