Лікарі продають COVID-сертифікати, а вакцину виливають: як українці ризикують потрапити в реанімацію

Коронавірус 22 Вересня, 2021 366

Фото: ФБ/ЛМР

Українці готові платити до 3 000 грн заради того, щоб не робити вакцинацію від коронавірусу, але отримати сертифікат. Кілька тижнів тому, як розповіли в Мінцифрі, в одній із лікарень викрили лікаря, який вводив у реєстр неправдиву інформацію про щеплення.

Про те, як працює схема обману і до чого це може призвести, читайте в матеріалі OBOZREVATEL, пише Четверта студія.

Вакцину виливають, а на антивакцинаторах заробляють

Пропозицій про продаж сертифікатів про вакцинацію – десятки в мережі. Наприклад, дівчина, яка представилася Ксенією, запропонувала купити сертифікат за 1 300 грн. “Пишіть ПІБ, номер паспорта (основний або закордонний) і дату народження людини, якій потрібен сертифікат, далі ми виставляємо посилання на оплату карткою, після оплати передаємо дані в клініку і їх вносять до реєстру. Реєстр оновлюється щодоби, після оновлення сертифікат з’явиться у вас у застосунку Дія (міжнародний і внутрішній)”, – розповідає Ксенія.

У Мінцифрі розповідають: єдиний спосіб завантажити в Дію помилковий сертифікат – якщо в реєстр неправдиву інформацію введе лікар.

“У Дії неможливо підробити COVID-сертифікат. Єдиний шлях, як вони можуть з’явитися в додатку, – людина йде до лікаря, він вводить інформацію про те, що зробив щеплення людині, в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) і після цього інформація відображується в Дії. Ввів лікар дозу вакцини або вилив вакцину – це вже неможливо перевірити за допомогою технологій”, – пояснили у відомстві.

Отримати сертифікат можна абсолютно безкоштовно, а разом з тим захиститися і від коронавірусу – потрібно просто прийти в найближчий пункт вакцинації або до свого сімейного лікаря і зробити щеплення. Однак частина українців навідріз відмовляється від процедури, але виїжджати за кордон при цьому вони все одно хочуть.

Кожна доза вакцина врахована, тому медику доводилося знищувати препарат, а в реєстр вводити паспортні дані людини, якої він навіть не бачив. Поки правоохоронці виявляють лише поодинокі випадки, але вже незабаром ситуація може кардинально погіршитися.

Щодня кількість виявлених випадків коронавірусу значно зростає, Кабмін готує жорсткість карантинних обмежень і, ймовірно, ті українці, які зроблять щеплення, будуть мати більше можливостей для пересування, відвідування торгових центрів тощо.

“А ви знаєте, скільки у нас сімейні лікарі отримують? Я заробила в минулому місяці 9 тис. грн. Звичайно, велика спокуса. Особисто мені ніхто не пропонував, у мене б рука не піднялася це зробити. А потім людина захворіє, потрапить у реанімацію, помре. І почнуть з’ясовувати, чому такий важкий перебіг, якщо він вакцинований. А кожен запис у реєстрі ми робимо під особистим обліковим записом, дуже легко знайти лікаря, який вніс до реєстру вакцину”, – розповідає сімейна лікарка з Дніпра Людмила.

Вакцинуватися потрібно, щоб уберегти здоров’я

Навіть якщо вдасться отримати сертифікат і внести в Дію інформацію про неіснуючу вакцинацію, здоров’ю це ніяк не допоможе, розповідає лікарка-інфекціоністка Інна Андрусович.

“У реанімації з коронавірусом немає жодного вакцинованого. Важких випадків після вакцинації в Україні не зафіксували. Вакциновані можуть захворіти, але перенесуть хворобу в легкій формі. Ті, хто не вакцинований, хворіють дуже важко. Людина, яка купує сертифікат, обманює сама себе”, – каже лікарка.

За словами Андрусович, зараз медики остерігаються повторення ситуації минулого року. З того моменту медичних працівників стало менше: багато хто звільнився ще під час піку пандемії. “У мене величезна кількість знайомих колег виїхали до Польщі. Ми просто не витримаємо, якщо повториться така ситуація. Дуже потрібно, щоб ми всі вакцинувалися”, – пояснює вона.

Нацполіція перевіряє всю інформацію про випадки підробки сертифікатів. І якщо порушення вдасться підтвердити, медики можуть піти під суд, а українці, які скористалися їхніми послугами, позбудуться купленого сертифіката і змушені будуть давати пояснення правоохоронцям.

Коментарі

Позначки: ,