Отримання бустерної вакцини від коронавірусу продовжить дію “зеленого” COVID-сертифікату майже на рік
З такою заявою в інтерв’ю Суспільному виступив головний санітраний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, пише Четверта студія.
“Людина, яка має проблеми з імунітетом, або людина, в якої є ризик того, що базовий курс подвійної імунізації не призведе до формування повноцінного імунітету, може отримати додаткову дозу вакцини. Така доза називається “додаткова”. Йдеться про імунокомпроментованих людей після трансплантації, з важкою імуносупресією, на фоні прийому гормональної терапії. Для таких людей третя доза є необхідною, щоб був повноцінно сформований імунітет”, – зазначив Кузін.
Аби отримати додаткову дозу, людина має звернутися до свого профільного лікуючого лікаря – “онколога, інфекціоніста, отримати направлення в будь-якій формі, навіть поради, і після цього звернутися до пункту щеплення”.
“Рекомендуються мНРК-вакцини, тобто або Pfizer або Moderna”, – наголосив головний санлікар.
Разом з тим, додаткова доза “не призводить до продовження терміну дії сертифікату про вакцинацію, оскільки людина фактично отримала три дози, але в неї рівень імунного захисту такий, як в звичайної здорової людини після двох доз щеплення”, – пояснив Ігор Кузін.
За його словами, бустерна доза зараз рекомендована для введення “медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу після шести місяців завершення базового курсу щеплення”.
Станом на 1 січня 2022 року бустерну дозу вже отримали 3 600 українців.
“Отримання такої дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифікату на 270 днів”, – сказав Кузін.
Довідка. Додаткова доза вводиться за 28 днів після базового курсу. У такому випадку дія сертфікату не продовжується. Бустерна, або ревакцинальна, доза вводиться за 6-9 місяців після базового курсу для посилення ефективності вакцини. Після введення цієї дози – дію COVID-сертифікату буде продовжено.
Коментарі
Позначки: Ігор Кузін, Коронавірус