Зі Львівщини для порятунку життів наших воїнів передали мобільний шпиталь (ФОТО)

Галерея 08 Грудня, 2022 115

шпиталь не має аналогів ні в Україні, ні в світі

Він пристосований до сучасних умов ведення війни. Обладнаний двома операційними столами, п‘ятьма реанімаційними, стоматологією, апаратами УЗД та ШВЛ, моніторами життєдіяльності та іншими засобами для надання первинної медичної допомоги.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.

Усі пристрої мають безперебійне живлення, що вкрай важливо, коли ворог прицільно б’є по енергооб’єктах. Крім того, на відміну від стаціонарних, цей госпіталь може розташовуватись значно ближче до зони, де тривають бої, – за 20-30 кілометрів від неї.  Це дозволяє швидше стабілізувати поранених, збільшити їхні шанси на виживання і зменшити ймовірність важких наслідків для здоров’я.

Створили шпиталь німецькі інженери та лікарі, багато з яких є вихідцями з України, у співпраці з ГО «Інноваційний фонд». Перш ніж конструювати госпіталь, вони з’ясували потреби наших воїнів, вивчили досвід НАТО і облаштували на базі автобуса Mercedes-Benz розробку, яка зараз єдина у своєму роді. 

«Величезна вдячність лікарю Віталію Багірову, який є головним мотором цього проєкту у Німеччині. Окрема вдячність керівнику проєктів ГО «Інноваційний фонд», Ярославові Кашубі, який координував проєкт на всіх етапах і сьогодні після презентації особисто повіз шпиталь Командуванню Медичних сил ЗСУ. Дякую усім людям доброї волі, які долучилися до збору коштів чи конструювання цього госпіталю. 

Вартість шпиталю – 150 тисяч євро. Суму зібрали всього за 1,5 місяця. Донатили на нього як українці в Німеччині, так і німці. Щоб люди чітко знали, куди йдуть гроші, збирали їх українське товариство та громада міста Рансбах-Баумбах. 

Одночасно у мобільному шпиталі можуть надавати допомогу до 10 пораненим і стабілізувати понад 80 людей на добу. 

А виникла ідея створити такий госпіталь 11 серпня цього року. Того дня Ярослав Кашуба та ще низка жителів нашої області отримали відзнаки і медалі «За сприяння Збройним Силам України». Після вручення ми розговорилися з Ярославом, а в нас багато спільного, зокрема і медична освіта. І зійшлися на тому, що допомагати нашим воїнам «швидкими» – це дуже важливо, але одна «швидка» може забрати з поля бою одну-дві людини, до того ж, їх доводиться далеко транспортувати, тому потрібно зробити щось ще масштабніше. Ярослав загорівся ідеєю. Минуло чотири місяці і ось – маємо неймовірний результат.

Такі проєкти доводять усьому світові, що ми, українці, можемо все. Головне – добра ідея, сильне бажання і світлі люди поруч. Переможемо!», – повідомив голова ЛОВА Максим Козицький.

Коментарі

Позначки: