Галерея

В Україні готуються підключити 20 біометанових заводів

На міжнародній виставці Aqua Therm Kyiv, яка проходить 16-18 травня у Києві, Регіональна газова компанія представила обладнання власного виробництва для підключення біометанових заводів до газорозподільних мереж.

Про це пише Четверта студія з посиланням на РГК.

РГК вже опрацювала понад 50 звернень від виробників біометану. Фахівці компанії здійснили для потенційних замовників 20 гідравлічних розрахунків для заводів загальною потужністю близько 100 млн куб. м на рік. Про це РГК заявила в рамках міжнародній виставці Aqua Therm Kyiv, де вона представляє обладнання для підключення виробників біометану до газових мереж.

На стенді РГК представлені газорегуляторний пункт виробництва RGC Production, обладнаний комплектуючими провідних світових виробників газового обладнання Pietro Fiorentini і Cavanga Group, лінійка роторних, ультразвукових і мембранних лічильників під брендом RGC Metering для промислових і побутових споживачів газу, в тому числі smart-лічильник.

У квітні 2023 року РГК приєднала до газорозподільних мереж перший в Україні біометановий завод з потужністю 3 млн кубометрів біометану на рік.

«Цього року почалася нова ера розвитку ринку газу в Україні, і РГК готова до неї. Наші підприємства виробляють обладнання для підключення біометанових заводів, що сертифіковане за європейськими та світовими стандартами. А наші фахівці вже мають досвід з консультування, розробки проєктно-технічної документації, технічних умов та виконання робіт з підключення біометанових заводів до мереж. Ми відкриті до співпраці з інвесторами та готові масштабувати цей досвід у будь-якій з областей України», – зазначив генеральний директор РГК Олексій Тютюнник.

В Україні готуються підключити 20 біометанових заводів
В Україні готуються підключити 20 біометанових заводів
В Україні готуються підключити 20 біометанових заводів
В Україні готуються підключити 20 біометанових заводів

У 2022 році укладено меморандум між РГК та STX – європейським трейдером ринку біометану (15% ринку Європи) на купівлю біометану з України. Загальний потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в понад 9,6 млрд кубометрів на рік.

Також компанія розробила державний стандарт ДСТУ EN 16723-1:2023 щодо закачування біометану в розподільні та магістральні газові мережі, який був затверджений ДП «УкрНДНЦ». Цей документ гармонізує вимоги до біометану з європейськими і спрощує його експорт до країн Європи.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: газ

Recent Posts

У Львові на таксі курсують елітні автомобілі Tesla (ВІДЕО)

Каже, коли його «підрізають» на вантажівці – «відводить душу» на «електричці». Повного заряду вистачає на…

6 хв. тому

Скандал в Академії сухопутних військ у Львові може бути спланованою атакою

На початку травня до тимчасової слідчої комісії ВР надійшла колективна скарга від курсантів Національної академії…

43 хв. тому

На Львівщині ветерани війни та члени їхніх сімей можуть отримати кошти на підтримку підприємницької діяльності (відео)

Після півторарічного проведення у зоні бойових дій Ігор продовжив працювати на підприємстві. Детальніша інформація про…

3 години тому

Американські євреї зреагували на крадіжку лісу в Брюховичах

Йдеться про 19,1 га унікальної лісової території, що між вулицями Ряснянська – Незалежності України у…

11 години тому

Мешканців Львівщини просять економити світло

Аварійні відключення стали необхідним кроком для збереження енергосистеми України — брифінг

24 години тому