У Львові жінці вчетверте за життя пересадили нирку

Галерея 03 Травня, 2024 264

Майже 30 років жила з нирковою недостатністю

Вперше 39-річна Марина Бесарабчик із Житомирщини змогла отримати нирку в Україні. Рятівну трансплантацію виконали спеціалісти Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова. До цього жінці тричі виконували пересадку за кордоном.

Нирки Марини відмовили, коли їй було лише 10 років. Тож з дитинства вона змушена виборювати право на життя. Єдиним шансом на порятунок була трансплантація донорського органу. Тричі їй виконували пересадку за кордоном. Дві перші нирки не прижилися, а ось третій орган прослужив Марині аж 20 років, і це хороший показник, кажуть лікарі.

Коли три роки тому нирка перестала працювати, її функцію замістила процедура гемодіалізу, що, буквально, прикувала жінку до лікарень.

«Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колять великими голками. Час йде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з’їдає, бо здається, що організм не витримає, і це може бути твій останній діаліз», – ділиться Марина.

Весь цей час жінка була в листі очікування, і завдяки підтримці чоловіка та родини – не втрачала надії. У Всесвітній день нирки про Марину вийшов сюжет в новинах. І вже наступного дня доля усміхнулася жінці – автоматизована система трансплантації (ЄДІСТ) обрала її як реципієнта на пересадку нирки від посмертного донора.
«Я так зраділа! Подумала, що це чудо. Все так швидко відбулося, що я навіть не мала часу на переживання», – пригадує Марина відчуття тієї миті.

Рятівну пересадку виконали хірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Нирка запрацювала просто на операційному столі.

Уже на 12-добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Поки що пацієнтка потребує спостереження і тому тимчасово мешкає у Львові. Понад усе вона мріє якнайшвидше поїхати додому.

«Дякуємо нашим трансплантологам за ще одне врятоване життя! Світла пам’ять донору та безмежна вдячність його рідним, які ухвалили це важке рішення і подарувала шанс на життя іншим людям», – додає Максим Овечко, керівник Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова.

До слова, за підсумками першого кварталу 2024 року, Центр трансплантології Першого медоб’єднання Львова виконав найбільшу в Україні кількість трансплантацій. А загалом за три роки у Львові провели 327 трансплантацій органів: це серця, печінки та нирки, а також легені. Торік тут вперше в Україні пересадили комплекс підшлункова залоза та нирки, а також провели першу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки.

Коментарі

Позначки: ,