Його мудрі слова й нині підтримують українців та стають для них цінними порадами: «Якою буде наша Україна залежить від нас, від кожного з нас!»
16 березня, на фасаді храму свв. мчч. безсрібників Косми і Дам’яна (УГКЦ), в якому 5 березня 1933 року був хрещений і миропомазаний Блаженніший Любомир Гузар, відкрили памʼятну дошку.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.
Освятив таблицю та катехитичний клас при церкві Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).
26 лютого 2023 року, з нагоди 90-річчя патріарха Любомира, він проголосив Рік Блаженнішого Любомира Гузара. А цьогоріч у День його 91-річчя Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу патріарха Любомира Гузара.
«Я хочу щиро подякувати всім, хто долучився до створення цієї меморіальної таблиці, а також вшанування блаженнішого Любомира у Рік блаженнішого Любомира Гузара. Ми відкрили у Києві беатифікаційний процес, бо ми зрозуміли, що там народився культ його прочитання. А процес беатифікації — це процес розрізнення божого від людського. Ми маємо зрозуміти: чи це лише людська шана до його особи, чи це справді Бог його прославляє, дає його нам особливим молільником і заступником на небесах», — наголосив Блаженніший Святослав.
На урочисте відкриття таблиці завітали десятки львівʼян, очільники області, громадські діячі, митці, духовенство та віряни УГКЦ.
«Дякую Богу за нагоду у дитинстві отримати благословення від блаженнішого Любомира Гузара. Добре памʼятаю той день і ті слова, які сказав мені Блаженніший: «Головне в житті — бути людяним». Вважаю, що з громадою Львова та міською владою маємо зробити все, щоб у Львові постав памʼятник його великому Сину, патріарху Любомиру. Це важливо для всіх нас», — сказав в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.
Меморіальну таблицю за власні кошти виготовила громадськість міста та парафіяни місцевого храму. Її автор — скульптор Ярослав Скакун.
Любомир (Гузар) народився 26 лютого 1933 року у Львові, де й минули його дитячі роки. 1944 року його сім’я емігрувала за кордон. Лише 1993 року, після 46 років еміграції, Любомир Гузар повернувся до України.
1977 року Любомир Гузар був таємно висвячений кардиналом Йосипом Сліпим, який переймався збереженням ієрархії УГКЦ. Таємним єпископом він залишався аж до 1996 року, коли Папа Іван Павло ІІ офіційно цей сан затвердив.
У 2001-2011 роках Любомир Гузар очолював Українську греко-католицьку церкву. За цей час йому вдалося перенести престол УГКЦ зі Львова до Києва.
Любомир Гузар також став першим у історії УГКЦ патріархом, який добровільно передав владу молодому наступнику. 10 лютого 2011 року Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з посади верховного архієпископа Української греко-католицької церкви.
Відповідне прохання глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. Після відходу з посади глави УГКЦ Любомир Гузар писав книги та дбав про розбудову громадянського суспільства в Україні.
Любомир Гузар відійшов у засвіти 31 травня 2017 року. Його мудрі слова й нині підтримують українців та стають для них цінними порадами: «Якою буде наша Україна залежить від нас, від кожного з нас!».
Коментарі
Позначки: Львівська обласна рада, Любомир Гузар, Максим Козицький, Юрій Холод