Сьогодні у Львівській міській раді відбулась урочиста академія до 20-ліття візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну, зокрема до Львова. До події долучились керівники міста й області, науковці, священники, ченці та черниці, а також генеральна консулка Республіки Польща у Львові.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
«Сьогодні тут зібралось гроно унікальних людей, адже ви з середини бачили це таїнство візиту до Львова Папи Римського Івана Павла ІІ. Кожен з тут присутніх відіграв унікальну, неповторну роль в цей час. Сьогодні буде мить, коли можна буде пригадати цю історію. Це історія нашого міста, історія нашої країни, яка дала поштовх до нових добрих змін», – сказав у вітальному слові Андрій Садовий, міський голова Львова.
Як зазначив Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ в Україні, святий Іван Павло ІІ був першим – і поки єдиним Папою, який відвідав Україну.
«Коли у 2001 році святий Іван Павло ІІ приїхав в Україну, він був першим Папою, і поки що єдиним, який відвідав наш край. Це була визначна подія для нас. Це паломництво стало зміцненням і відновленням церкви. Тому радістю для нас є вшанування річниці його приїзду, різні заходи, урочисті академії, перейменування частини вулиць, встановлення пам’ятника. Але найголовніше, що ми не маємо бути байдужими до слів його мудрості.
Для церкви завжди були важливими слова «Тут і зараз». Також він звертався до нас, що християни обох народів повинні йти до Єдиного Отця, ведені одним Святим Духом, який є джерелом і засадою єдності. У цих словах ми знаходимо не лише послання, а й справжній заповіт, який ми повинні виконати.
Знаковим є також те, що перебуваючи у Львівській катедрі, звертаючись до Матері Божої Милостивої, він казав: «Нехай Її опіка завжди буде над цим містом, і над усією Україною». Ці слова – це також спадщина для нас після його паломництва», – розповів Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ в Україні.
Настоятель Архикатедрального Собору святого Юра УГКЦ отець Роман Кравчик зауважив, що Понтифік залишив нам добрі і гарні цілі для нашого життя, адже він зумів кожного піднести на дусі і потішити.
«Владика Ігор (Возьняк) сказав, що сьогодні починається свято у Львові. Відсвяткуємо ж його належно, в пам’ять про святого Івана Павла ІІ, який залишив нам добрі і гарні цілі – молитви, любов і пошану до українського народу. Зуміймо це втілити у своє життя, як це скористав і показав нам прикладом святий Іван Павло ІІ. Приїхавши до України, він прихилив коліна, поцілував українську землю. Своєю молитвою і словом він кожного з нас обгорнув та потішив. Тоді 10 років було незалежності, ми були піднесені. Було багато перешкод, але з Божим благословенням ми гідно і належно прийняли святого Івана Павла ІІ і весь колектив, який був разом із ним із апостольської столиці. Бажаю усім гарно пережити, гарно відсвяткувати цей час. Дуже багато можна про цю подію розказувати – ті передчуття та ту готовність, в якій ми тоді перебували», – зазначив отець Роман Кравчик, настоятель Архикатедрального Собору святого Юра УГКЦ.
З вітальним словом виступила також генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевіч, яка наголосила, що Папа є духовним провідником для народів України і Польщі, тому побажала, щоб стосунки між народами зміцнювалися у взаємній повазі.
«Іван Павло ІІ був дуже великим польським патріотом, він любив свій край, але він також любив Україну і мешканців України. То був такий час, коли було зрозуміло, як сильно потрібна духовна допомога на цій землі. Думаю, що візит Івана Павла ІІ змінив Україну, змінив усіх нас. Я тоді була тут і не думала, що повернусь сюди по роботі. Іван Павло ІІ був і є патроном, він показує дорогу, якою мають йти наші народи Польщі та України. Хай у цій любові і взаємній повазі наші стосунки зміцнюються, а Іван Павло ІІ хай буде для нас духовник провідником», – сказала Еліза Дзвонкевіч, генеральна консулка Республіки Польща у Львові.
До слова, під час події також урочисто погасили тематичну поштову марку, а відтак, розпочався круглий стіл «Україна вітає Папу – 20 років опісля», й після нього відбудеться академічна сесія «Папа слов’янин і Україна». А вже о 15.30 год неподалік філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться урочисте найменування «проспекту Святого Івана Павла II» у Львові.
Перелік усіх заходів, які підготували у Львові до 20-ліття візиту папського візиту святого Івана Павла ІІ в Україну, доступний за посиланням.
Коментарі
Позначки: Папа Іван Павло ll