На відміну від вуличного вандалізму, культурне графіті є дозволеним актом мистецтва і відбувається в лімітованому осередку
У Львові відбулася графіті-екскурсія на території фабрики “Світанок”, де в 2024 році проходив фестиваль вуличних малюнків.
Про це повідомив кореспондент ІВ Четверта студія.
Щорічний з 2015 року фестиваль “Алярм” залучає до творчої активності найталановитіших художників та художників-початківців з усієї України.
Уперше фестиваль відбувся в місті Ужгороді. Також його проводять у таких містах як: Одеса, Луцьк, Івано-Франківськ, Львів, Дніпро та Славське.
Культурний проєкт покликаний створити простір для художнього прояву митця, для обміну та реалізації ідей, для вдосконалення власної майстерності.
Основним принципом заходу є надати друге життя занедбаним та “сірим” стінам, а також надати легальну можливість усім охочим проявити себе творчо.
Митці малюють лише на окремо виділених майданчиках, дозвіл на яких надає ЛМР та власник конкретної території.
На відміну від вуличного вандалізму, культурне графіті є дозволеним актом мистецтва і відбувається в лімітованому осередку.
Організатор фестивалю “Алярм” Тарас Довгалюк переконаний, що наявність окремо виділеного місця для графіті запобігає вуличному вандалізму, оскільки митець отримує легальну можливість малювати серед однодумців у дозволеному місці.
Окрім функції прикраси міста, графіті також можуть містити сенс – гостросоціальний зміст.
Деякі художники вдаються до такого способу продемонструвати не лише власну майстерність у малюванні, а й звернути увагу суспільства до проблеми.
Дмитро Колос для ІВ Четверта студія
Коментарі
Позначки: графіті, Дмитро Колос