У Львові планують відкрити нове паліативне відділення

Галерея 30 Листопада, 2024 248

Турбота про тих, хто має невиліковні недуги

Упродовж 2024 року Друге медичне об’єднання Львова надало паліативно-госпісну допомогу 3 тис. пацієнтів. Це як стаціонарна, так і мобільна допомога. Тож аби зробити цю послугу ще доступнішою, у Львові планують відкрити нове стаціонарне паліативне відділення на вулиці Мушака, 54.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Саме Друге медоб’єднання є головним партнером великого інфраструктурного проєкту «Розвиток паліативної, геріатричної та терапевтичної допомоги, а також підвищення якості надання медичних послуг онкохворим у лікарнях Львова, Тернополя та Кросно».  Окрім нового стаціонарного паліативного відділення, буде безбар’єрний простір для маломобільних людей прилеглої території.

Нещодавно відбулася партнерська конференція відкриття проєкту, де представили аналіз роботи паліативної та хоспісної допомоги в Другому медоб’єднанні, а також його значення для розвитку паліативної допомоги в Україні.

«Реалізація проєкту збільшить доступність мешканців до отримання паліативної допомоги, суттєво покращить якість надання цієї допомоги. Збільшення кількості паліативних ліжок частково закриє потреби міста Львова в наданні якісної паліативної допомоги.

За рекомендаціями ВООЗ, на 100 тисяч населення потрібно 10 паліативних ліжок. Для Львівської громади необхідно не менше 100-120 ліжок, а зараз маємо 65 ліжок. Створене відділення дасть можливість отримати послугу зі стаціонарної паліативної допомоги ще майже 500 пацієнтам у рік.

За грантові кошти ми створимо базу для співпраці у транскордонному регіоні у сфері медичної допомоги для літніх людей та осіб, які мають важкі захворювання. Також проєкт передбачає створення освітньої програми з підготовки фахівців з паліативної та геріатричної допомоги та програми обміну досвідом з реабілітації таких пацієнтів», – пояснює генеральний директор Другого медоб’єднання Львова Андрій Миськів.

Довідка

Паліативна допомога – комплекс заходів для покращення якості життя пацієнтів усіх вікових категорій та членів їх родин, які мають захворювання, що загрожують життю або обмежують життя. Для покращення якості життя пацієнтів, застосовують такі заходи: запобігання та полегшення страждань через ранню ідентифікацію та оцінку симптомів, функційних розладів, полегшення болю; подолання інших фізичних, психосоціальних і духовних проблем пацієнта та його рідним чи людям, які доглядають за ним.

Коментарі

Позначки: , ,