У Львові освятили пам’ятник призеру ігор Олімпіади-1964 Георгію Прокопенку

Галерея 16 Червня, 2024 223

На Личаківському цвинтарі

15 червня 2024 року виявилося велелюдним на 21-му полі поховань Личаківського цвинтаря Львова біля могили заслуженого майстра спорту з плавання Георгія Покопенка.

Про це повідомила Оксана Вацеба, пише Четверта студія.

Саме цього дня, згадуючи Міжнародний олімпійський день, за участю олімпійської спільноти Львівщини, представників обласної федерації плавання, львівської ДЮСШ імені Г. Прокопенка, ветеранів спорту відбувся чин освячення пам’ятника одному із найтитулованіших плавців Львова та України – Георгію Яковичу Прокопенку.

Серед присутніх були також учасники Олімпійських Ігор різних років Тетяна Пруднікова (плавання), Валерій Савін (стрибки на лижах з трампліну), Тетяна Наказна-Нерода (сучасне п’ятиборство), голова відділення НОК України у Львівській області, член НОК України Юрій Турянський та його заступниця Оксана Вацеба, керівник Львівської обласної федерації плавання, депутат Львівської міської ради Андріян Гутник, директорка ДЮСШ імені Г.Прокопенка Олена Сальнікова, представники кафедри фізичного виховання ЛНУ імені Івана Франка, члени родини.

Георгій Якович Покопенко народився 21 лютого 1937 року в м. Кобеляки на Полтавщині, але увесь його спортивний та професійний шлях був пов’язаний зі Львовом. Власне 60 років тому Георгій Прокопенко привіз до Львова «срібну» олімпійську медаль XVIII літніх Олімпійських Ігор (Токіо), з якою, до слова, часто навідувався до юних спортсменів та учасників різноманітних дитячих спортивних заходів та проєктів НОК України. Випускник Львівського інфізкульту змагався й на попередній Олімпіаді 1960 року в Римі та упродовж 13 років входив до складу радянської збірної з плавання; був чотириразовим рекордсменом світу, одинадцятиразовим рекордсменом Европи в плаванні на дистанціях 100 та 200 метрів брасом, багаторазовим чемпіоном та рекордсменом України та колишнього срср. Після завершення спортивної кар’єри працював дитячим тренером, викладачем у ЛДУФК та понад 30 років на кафедрі фізичного виховання ЛНУ імені Івана Франка.

Помер 5 травня 2021 року на 84-ому році життя й похований на одному із найстаріших комунальних цвинтарів Европи, який має статус державного історико-культурного музею-заповіднику «Личаківський цвинтар».

«Його життя – це Перемога» – слова, які викарбувано на надгробному пам’ятнику Георгію Прокопенку, як ніколи є актуальними сьогодні для усіх нас!

Коментарі

Позначки: ,