У Львівській облраді бояться втратити “жіноче лідерство у владі та політиці”

Галерея 09 Лютого, 2023 164

У середу, 8 лютого, на засіданні міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» обговорювали юридичні аспекти заборони виїзду депутаток місцевих рад за кордон.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

Представниці депутатських груп Львівської області, громадських, благодійних та волонтерських організацій підготували проєкт звернення до Кабінету Міністрів України, у якому обгрунтували необхідність виключення депутатів місцевих рад із переліку осіб, яких стосуються обмеження щодо виїзду за кордон.

За словами голови міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» Соломії Риботицької, своїм зверненням до органу центральної влади депутатки місцевих рад демонструють своєрідний протест проти урядового рішення. Досі невідомо який механізм перетину кордону для категорій громадян, які потрапили під додаткові обмеження, а це не лише жінки, це й чоловіки, віком після 60 років. Через обмеження в комунікації руйнуються зв’язки з міжнародними партнерами, чимало волонтерських проєктів зупинилося.

Нагадаємо, Постановою Кабміну № 69 від 27 січня 2023 р. внесено зміни до Правил перетину державного кордону громадянами України. Відтак депутати місцевих рад мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

«В обласних, міських, сільських радах депутати працюють на громадських засадах. Ми не отримуємо зарплати за цю роботу, не є працевлаштованими безпосередньо в сільських чи міських радах. Як і хто має нас відряджати у поїздки за кордон? Депутати місцевих рад – це громадські активісти, які на громадських засадах здійснюють представницьку функцію», – пояснила голова міжфракційного об`єднання «Рівні можливості» Соломія Риботицька.

Учасниці зустрічі наголошували, що через обмеження у виїзді за кордон для жінок депутаток, страждає перш за все волонтерська діяльність та ті, кому потрібна допомога і підтримка волонтерів.

Депутатка Львівської обласної ради Марія Кульчицька-Волчко з перших днів від повномасштабного вторгнення займається перевезенням автомобілів в Україну через державний кордон.

«Жінки депутатки залишилися працювати в Україні, забезпечують власні родини, дбають про дітей, та допомагають як волонтери у різних напрямках. Обмеження лише зв’язують руки кожній із нас. Я добрий водій, можу проїхати на авто тисячі кілометрів і ми з колегами налагодили процес перевезень автомобілів для військових потреб. Кому стане краще від того, що я тепер не зможу нікуди поїхати? Таке рішення не націлене на результат для країни», – звертається депутатка.

Депутатка Львівської обласної ради Ірина Супрун наголосила, що депутати Львівщини звернуться до колег з інших областей з пропозицією скерувати аналогічне звернення до Кабінету Міністрів України.

«Поки чоловіки на фронті захищають країну, жінки займаються волонтерською, громадською, політичною діяльністю, налагоджують зв’язки з міжнародними організаціями, залучають кошти та необхідні речі. Жінки депутатки ефективні та активні. Ці процеси не можна враз зупиняти одним рішенням», – акцентувала Ірина Супрун.

Підсумовуючи зустріч Соломія Риботицька зазначила, що чимало жінок тепер задумаються чи слід залишатися в політиці. Це тривожний сигнал про можливе скорочення представництва жінок у владі.

«З-поміж депутатів місцевих рад – 30,5% жінки. Після складання мандату жінками депутатками їхнє місце займуть чоловіки. Ми можемо втратити те, що напрацьовували роками – жіноче лідерство у владі та в політиці. Сподіваємося, що нашу ініціативу підтримають депутати у всіх областях країни й рішення уряду буде змінене та доповнене чіткими роз’ясненнями», – підсумувала Соломія Риботицька.

Коментарі

Позначки: , ,