Брно стало містом-побратимом Львова
Чеське місто Брно стало містом-побратимом Львова. Угоду про співпрацю сьогодні підписав міський голова Львова Андрій Садовий та мер Брно Маркета Ванкова
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
«Дякую пані меру Маркеті Ваньковій за оперативну відповідь та налагодження співпраці.
Від початку вторгнення Чехія займає активну проукраїнську позицію. Країна прийняла понад 400 тисяч українців, вони були одними з перших, хто почав надавати нам військову допомогу. Ця підтримка відчувається тут на усіх рівнях. Дякуємо за співпрацю», – розповів мер Львова.
На сьогодні у Львова є такі міста-побратими:
- Баня-Лука;
- Брно;
- Будапешт;
- Вільнюс;
- Вінніпег;
- Вроцлав;
- Вюрцбург;
- Грац;
- Жешув;
- Канни;
- Катовіце;
- Краків;
- Кутаїсі;
- Лодзь;
- Люблін;
- Мехелен;
- Нові Сад;
- Орхус;
- Перемишль;
- Пловдів;
- Пула-Пола;
- Рейкʼявік;
- Рішон-ле-Ціон;
- Рочдейл;
- Самарканд;
- Тбілісі;
- Фрайбург;
- Франкфурт;
- Ченду.
«Станом на цю хвилину Львів має 29 міст-побратимів. Потрібно розуміти, що партнерства між містами як стосунки з людьми: з кимось працюєш активно, з кимось не дуже. З частиною міст Львів відновив співпрацю після кількарічної паузи. Так трапилося, наприклад, з Вінніпегом. А є такі співпраці, де угодою визначено конкретний термін “побратимства” – наприклад, з австрійським Грацом, де передбачена співпраця на три роки.
У законодавстві України немає обмежень чи рекомендацій, як українські міста можуть обирати собі партнерів. Тому ми визначаємо партнерів на рівні міста і налагоджуємо партнерство з тими, з ким маємо контакти і спільні інтереси у якійсь із сфер. Водночас із тими містами, в яких після початку повномасштабного вторгнення неоднозначна позиція щодо війни – ми спілкування припинили взагалі. Ми не працюємо з містами країни-агресора і тими, хто підтримує агресію», – пояснює керівниця управління зовнішніх зв’язків і промоції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Тетяна Хабібрахманова.
Довідка
Брно – друге за розміром місто Чехії після столиці, Праги. Адміністративний центр Південноморавського краю, а також резиденція Конституційного суду Чеської Республіки, Верховного суду, Вищого адміністративного суду, Верховної прокуратури й омбудсмена. Брно також є важливим освітнім центром Чехії, оскільки у ньому 13 університетів.
Населення – близько 400 тисяч людей.
Наразі Брно є одним з головних економічних центрів Чехії. Найважливіша галузь – важке машинобудування. Розвинуті хімічна та поліграфічна промисловість, виробництво верстатів, турбін, сільськогосподарських машин та електротехнічних виробів. Текстильна, харчова і цементна промисловість, деревообробка та виробництво меблів.
Брно – місце проведення міжнародних промислових ярмарків: туристичний, фінансовий та інші ярмарки