Не туристичний Львів: під землею, у бомбосховищах та на дахах (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 06 Травня, 2021 4 349

Не туристичний Львів: під землею, у бомбосховищах та на дахах

Дахи старовинних будинків, підземну річку Полтву, бомбосховища та інші локації нетуристичного Львова досліджує Андрій Риштун. Разом з однодумцями він займається урбантуризмом. До Дня міста учасники проєкту “Дослідники Львова” розповіли про локації, які не показують під час екскурсій.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Андрій Риштун показує як зайти на дах одного із будинків у центрі Львова. Спочатку треба піднятись на горище, тоді за допомогою підручних засобів – пролізти через вікно на дах.

“Ми зараз в самому центрі міста, біля нас праворуч Латинський катедральний собор, за нами — Ратуша, каплиця Боїмів. Дах відносно плоский, безпечний, гарна погода, отримаємо задоволення”, — каже Андрій Риштун.

На даху чекають інші учасники проєкту. Хлопці кажуть, що були майже на всіх дахах у центрі та на деяких багатоповерхівках Львова та Києва.

“В центрі більшість дахів небезпечні через те, що це перш за все досить старі споруди, в аварійному стані. Он можна бачити, там просто відпадає цегла”, — каже дослідник Сергій Мосійчук.

Якщо по даху пройти далі, відкривається краєвид на костел Єзуїтів. Зараз його реставрують.

“Там на саму гору по риштуванні. Ми теж до того хреста підіймалися, були там ще до того, як його відкрили. Там було книгосховище, лежали величезні стоси книжок. Ми через дах проникли всередину і все фотографували, жодна книжка не постраждала”, — каже Андрій Риштун.

Наступна локація, яку показує Андрій – бункер поруч зі стадіоном СКА. Він називається Лощина. Колись ним користувались військові. Дослідник обійшов всі тунелі бункеру. Це близько півтора кілометра ходів і 50 кімнат.

“Зараз ми знаходимось біля ліфтової шахти, тут є герметичні двері. Є кабіна ліфта і колись вона піднімалась наверх, за стадіон Торпедо. Там є таке приміщення, можна наверх піднятись і подивитись. Тут є глибина 30 метрів, тобто ми зараз є 30 метрів під землею, якщо ми зайдемо всередину, ви побачите…звичайно, що це все розграбовано”, — додає Андрій Риштун.

Наступну локацію показали учасники “Дослідників Львова” Іван та Костя. Це вхід до підземної річки на проспекті Чорновола.

“Львівський граф Людвіг під час подорожування світом потрапив в Німеччину і побачив їхню систему каналізації. Тож у Львові було два варіанти: або заховати Полтву і побудувати театр, або зробити нормальні береги. І вирішили побудувати театр і замурувати Полтву. Якби Полтву не замурували, то були б у Львові два порти”, — каже Іван Акіменко.

Якщо рухатись підземеллям у бік центру міста, можна знайти залишки старої гвинтівки.

“Це гвинтівка Мосіна, одного із солдатів, який переховувався в річці. Тобто Полтва врятувала життя якомусь із солдатів, також там далі ще є граната Другої світової війни. Також цікавий факт про Полтву: в ній переховувалась одна з львівських сімей. Про це навіть фільм є”, — каже дослідник Костя Заболотнюк.

За час мандрівок хлопці дослідили понад 20 кілометрів Полтви. Фотозвіти з їхніх вилазок публікують на сторінці проєкту.

Коментарі

Позначки: , ,