Сьогодні Львівщина надає прихисток не лише українцям, які рятуються від війни, а стає другим домом для українських підприємців, які релокують сюди свої виробництва. Одним з таких є компанія MatroLuxe – один з найбільших в Україні виробників матраців, м’яких та корпусних меблів.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОДА.
Головний офіс та виробництво компанії до війни знаходилось в Дніпрі. Та сьогодні через небезпеку активних бойових дій, виробництво із сучасним обладнанням переїжджає до Львова.
Наразі перевезли лише частину обладнання, очікують приїзду працівників.
«Нам багато допомогли працівники з відділу інвестиційної політики. Ми знали про можливість перевезення, як і залізницею, так і автотранспортом. Використовували фури, адже це зручно та швидко. Десь за тиждень ми перевезли одну лінію, ще за два тижні плануємо запустити виробництво та отримати перші матраци», – розповів виконавчий директор компанії МатроЛюкс.
Керівник зазначив, що від початку війни виробництво скоротилося в рази.
Проте компанія оперативно відреагувала на потреби української держави та суспільства та зосередила виробництво на соціальних матрацах. Це спеціальні легкі, компактні вироби, з низькою собівартістю.
Так, у перші тижні війни такі матраци, які вже були виготовлені, компанія безоплатно віддала на потреби людей, які переховувались від бомбардувань та обстрілів у метро, спеціально облаштованих для сховку приміщеннях тощо.
«До воєнного стану ми були однією з найбільших компаній в Україні з виробництва матраців. Проте зараз ми єдині з трійки лідерів, хто працює. Також ми беремо на себе зобов’язання по допомозі переселенцям, адже основний попит має саме соціальний матрац»,- додав виконавчий директор компанії.
Попит саме на соціальний матрац також став однією з підстав релокації виробництва саме на Львівщину. Адже наша область з перших днів війни стала гуманітарним хабом України.
«До нас дуже багато звертаються волонтерські організації і ми співпрацюємо разом з ними. Вдень ми відгружаємо більше ніж 200-300 матрасів на гуманітарну допомогу, для переселенців»,- розповів один з керівників компанії.
Компанія хоче перемістити на Львівщину понад сто сімей співробітників з різних куточків України та створити до двох сотень нових робочих місць у регіоні. Коли ж завершиться війна, виробництво в області не припинятимуть, натомість вірять, що відновлять повноцінну роботу і на Київщині та Дніпропетровщині.
Зазначимо, що сьогодні вже 40 підприємств прийняли рішення переїхати на Львівщину. Загалом же відділ інвестиційної політики опрацював більш як 200 заявок охочих релокуватись і ця кількість постійно збільшується.
«Ми формуємо попередні запити від підприємств на релокацію, обробляємо їх і скидаємо їм пропозиції з прямим номером до власника, або представника об’єкту, де потенційно можна розмістити виробничі потужності. І вже вся подальша комунікація йде напряму між тим, хто шукає, та тим хто пропонує. Ми опрацювали вже 235 заявок, 40 підприємців вже мають кінцеве місце призначення. І вони вже, або частково перевезли потужності, або ж у процесі перевезення. Бізнес Львівщини добре відгукується на потреби переміщених виробництв. Представники бізнесу, власники, директори вивільняють площі для того, щоб дати можливість комусь зайти до себе на виробництво, де є підведені комунікації, потужності, де все налагоджене і готове до роботи. Доєднуються також бізнес-спільноти для кращої комунікації бізнесу між собою»,- зазначив керівник відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Орест Фільц.
Коментарі
Позначки: виробництво, Львівська область, матрас