На Львівщині відновили роботу мобільні медичні команди (ФОТО)

Галерея 15 Червня, 2023 73

На Львівщині відновили роботу мобільні медичні команди

“Діємо для здоров’я”

Із квітня Мобільні Медичні Команди “Діємо для здоров’я” відновили свою роботу у Львівській області. Станом на червень 2023 року команди надали допомогу для понад 8 тисяч людей в чотирьох регіонах України, зокрема 1700 особам у Львівській області, де доступ до медичних послуг, особливо у віддалених селах, є обмеженим.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

Щодня члени команд працюють в одному із населених пунктів: проводять огляди та діагностичні процедури, призначають лікування, безоплатно надають необхідні ліки та за потреби перенаправляють до вузьких спеціалістів. Сімейний лікар і медсестра проводять первинний огляд. Психолог за необхідності пропонує допомогу, надає рекомендації та завдання, які людина може виконувати самостійно після візиту. 

На Львівщині допомогу надають як мешканцям великих міст – Дрогобича, Кам’янко-Бузького, Золочева, так і пацієнтам із маленьких віддалених селищ. Нещодавно мобільна медична команда була в населеному пункті, де проживає лише 160 людей. 

«Багато працюємо з внутрішньо переміщеними особами, які постраждали від війни в Україні. Також допомагаємо місцевому населенню. Ці люди також певною мірою зараз відірвані від медичної допомоги, бо намагаються більше сидіти вдома, менше займаються собою. Але позитивних результатів від роботи мобільних медичних команд багато», — каже сімейна лікарка Ельвіра Довгошия.

Психологиня Тетяна Богуславська зауважує, що у маленьких населених пунктах, на відміну від великих міст, майже не приділяється увага психічному здоров’ю. Втім, психологічна допомога актуальна для всіх людей, незалежно від місця проживання. Особливо в умовах повномасштабної війни, коли люди почуваються невпевненими, забутими та розгубленими.

До психолога в мобільній медичній команді люди звертаються із найрізноманітнішими запитами: від заниженої самооцінки до важкого переживання втрати. 

«Коли починаєш відпрацьовувати з людьми навички саморегуляції, які допомагають зняти психосоматичні прояви, наприклад, стабілізувати та знизити артеріальний тиск, налагодити сон, впоратися з панічною атакою, то тоді вони починають консультуватися, розказувати, розпитувати. І так потроху ми доходимо навіть до невеличких кризових втручань», —  додає психологиня Тетяна Богуславська.

Особливо актуальна допомога медиків із мобільних медичних команд для людей старшого віку. Багато з них, хто давно не звертався  до лікаря, потребують корекції лікування, деяким хвороби діагностують уперше. Також мобільні медичні бригади відвідують людей, які не можуть самостійно пересуватися – прийом таких пацієнтів відбувається безпосередньо у них вдома.

«Дуже багато людей не приймають ліки на постійній основі, коли це потрібно. Їм треба це все розповідати. У багатьох виявляємо високий рівень холестерину, даємо їм рекомендації, як далі дообстежуватися. Також діагностуємо цукровий діабет у тих, хто навіть про це не підозрював. За місяць роботи маємо кілька таких випадків», — пояснює сімейна лікарка Ельвіра Довгошия.

Психологиня Тетяна Богуславська додає, що робота мобільних команд допомагає літнім людям у віддалених містечках і селах відчувати турботу й піклування. Пацієнти завжди охоче зустрічають лікарів, черги на прийом вишиковуються ще до початку прийому мобільної медичної команди.

«Найбільша мотивація, певно, це вдячні погляди людей. Бабусі, дідусі, які мають дітей та онуків, які або на фронті, або за кордоном, або десь у великих містах, і в сьогоднішніх реаліях не можуть до них приїхати швидко або приїжджають дуже рідко. Вони відчувають турботу, опіку й піклування від нас. Для таких людей найголовніше знати, що про них не забули», — підсумовує Тетяна Богуславська.

Мобільні медичні команди створені в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарії та мають на меті покращити доступ людей до медичних послуг та лікування неінфекційних захворювань. Упродовж червня-вересня 2022 року мобільні медичні команди україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” надали медичну допомогу, забезпечили необхідними ліками проти хронічних захворювань та психологічно підтримали понад шість тисяч мешканців та внутрішньопереміщених осіб Дніпропетровської, Львівської, Полтавської та Рівненської областей.

Коментарі

Позначки: