У Яворівському національному парку презентували новий сайт для туристичних мандрівок природними парками України, а також провели екскурсію екостежкою. Такий маршрут можна спланувати самостійно. Поки сайт працює в тестовому режимі. Користуватись ним можна безкоштовно.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
Порозглядати краєвиди Яворівського національного природного парку можуть усі охочі. Довжина екостежки – майже 2 кілометри. Не заблукати допомагають вказівники.
“Тут, на території Яворівського національного природного парку, саме проходить головний Європейський вододіл, де було започатковано еколого-просвітницьку стежку, безпосередньо по хребту цього пасма. Тут беруть початок річки і вони розтікаються в протилежних напрямках. Одні до Чорного моря, інші – до Балтійського”, — каже працівниця Яворівського національного природного парку Оксана Годованець.
Завершується екскурсія екостежкою у центрі розведення нащадків диких коней —тарпанів. Цей вид коней був втрачений. Його вивели знову. Коней декілька років тому привезли для розведення із Польщі до України. У парку про них розкажуть, дозволять поїздити верхи і нагодувати.
“Завдяки польським вченим було виявлено, що це дійсно є нащадки диких коней тарпанів. Це навіть видно по їхній поведінці, особливо у зимовий період. Вони невибагливі до годівлі, до кормів. В зимовий період самі собі все знаходять, раду дають, знають як себе прогодувати”, — каже директор Яворівського національного природного парку Михайло Біляк.
У центрі розведення тарпанів презентували сайт. Сайт є безкоштовним. Він дозволяє переглянути будь-який національний природний парк в Україні, обрати певні види активностей чи вид пересування.
“Вперше в Україні на одному сайті якраз на початку туристичного сезону ми зібрали інформацію про всі національні парки і заповідники України. Функціонал, який там є, дуже зручний для мандрівників. Якщо ви зайдете на карту, зможете побачити всі національні парки, які є довкола вас, а вже до кінця літа будуть навіть маршрути піші”, — каже координаторка розробників сайту Природно-заповідного фонду України Світлана Блінова.
Розробили такий туристичний сайт за фінансування уряду Німеччини. Повноцінно він запрацює до кінця літа.
Коментарі
Позначки: Яворівський національний природний парк